Üniversite öğrencilerine telefon, bilgisayar ve internet desteği başvuruları başladı!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, üniversite öğrencilerine ilişkin telefon, tablet ve internet desteği müracaatlarının başladığını açıkladı. İşte detaylar...

Üniversite öğrencilerine telefon, bilgisayar ve internet desteği başvuruları başladı!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, üniversite öğrencilerine telefon, tablet ve internet desteği verilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasından sonra cep telefonu, bilgisayar, tablet ve 10 GB internetten meydana gelen "Genç Teknoloji Destek" müracaatlarının başladığını belirtti.

Bakan Bak, X hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın haberini verdiği ve merakla beklenen Genç Teknoloji Destek müracaatları başladı!" ifadelerini kullandı.

telefon

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI AÇIKLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada ise üniversite öğrencilerine telefon, bilgisayar, tablet ve internet desteği verilmesine yönelik usul ve esasların Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinden sonra Bakanlıkça "Genç Teknoloji Destek" hizmetinin başladığını açıkladı.

Telefon, bilgisayar, tablet ve internet desteği fırsatından faydalanmak isteyen öğrencilerin, geniş bilgilerin olduğu "www.gsbbiz.gsb.gov.tr" resmi internet sitesinden müracaat edebilecekleri açıklandı. Üniversite öğrencilerinin aynı zamanda cep telefonlarından "GSBBiz" uygulamasını indirerek müracaatlarını yapabilecekleri aktarıldı.