Bist 100
9.693,46 1%
DOLAR
32,5 0,08%
EURO
34,78 -0,12%
ALTIN
2.483,97 0,48%

Ukrayna'dan Rusya'ya gönderme! 'Havada yanan daha çok Rus uçağı olacak'

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya'ya yeni bir hava müdahalesi için çalışmaların başladığı belirtildi.

Yayın Tarihi: 24.02.2024 14:01
Güncelleme Tarihi: 24.02.2024 14:01

Ukrayna'dan Rusya'ya gönderme! 'Havada yanan daha çok Rus uçağı olacak'

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya'ya yeni bir hava müdahalesi için çalışmaların başladığı belirtildi. Kısa süre içerisinde Rusya'ya havadan asimetrik yanıt vereceklerini belirten Genelkurmay Başkanı, yanan Rus uçaklarının sayısının artacağını belirtti. 

Sırskiy sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada Rusya Ukrayna Savaşı'nın 2. yılında oldu belirtti. 2 Dünya Savaşı akabinde Avrupa'da yaşanan en büyük ve en uzun süren savaş olduğunu belirten isim, Ukrayna'nın savaşa daha çok direnmeye başladığını ve silah ve tahliye arasında silahları seçtiklerini açıkladı.

TL

Kiev'in kurtarılması sonrasında Herson taarruzu gerçekleştiğini belirten isim Ukrayna'nın da karşı taarruz girişimleri olduğunu açıklarken koşullar sebebiyle istenilen sonucun elde edilmediği ve tüm cephe hattı boyunca düşmanla mücadelenin devam ettiği belirtildi. 

Devlet yönetiminin Rus uçaklarına karşı koyması adına her şeyi yaptığı değerlendirmesinde bulunan Sırskiy geçtiğimiz günlerde Hava Kuvvetleri tarafından açıklaması yapılan Rusya'ya ait A 50 tipi uzun menzilli radarın vurulduğunu hatırlattı