Uçakta bomba şakası yapan yolculara gözaltı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Batman’a gitmek üzere hazırlanan uçakta bomba şakası yapan iki yolcu, seferin 10 saat gecikmesine ve diğer yolcuların mağdur olmasına sebep oldu. Bomba şakası yapan yolcular, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Uçakta bomba şakası yapan yolculara gözaltı

Anadolujet’in TK-7370 sefer sayılı uçağı, dün sabah saat 07.35’te Batman’a hareket etmek üzere pist başına geldi. Ancak uçakta bulunan iki yolcu, sigara içmek için uçaktan inmek istedi. Bunun için de aralarında “Bomba var.” diyerek konuşmaya başladı.

Bu konuşmayı duyan diğer yolcular, durumu hemen kabin ekibine bildirdi. Kabin ekibi de pilotu uyardı. Pilot, uçağın kalkışını iptal ederek geri döndü. Uçaktaki tüm yolcular tahliye edildi. Uçakta bomba araması yapıldı. Aramada herhangi bir şüpheli madde bulunamadı.

Bomba şakası yapan iki yolcu, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yolcular, havalimanındaki polis merkezine götürüldü. Yolcular hakkında adli işlem başlatıldı.

BATMAN YOLCULARI MAĞDUR OLDU

Uçakta yaşanan bomba şakası nedeniyle, Batman’dan İstanbul’a gitmek üzere saat 09.35’te kalkması gereken aynı uçak da gecikti.

Batman’daki yolcular, uçak gelene kadar havalimanında beklemek zorunda kaldı. Uçak, son kontrollerin ardından saat 16.30’da Batman’a indi.