Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Üç büyük şehri bekleyen korkunç tehlike! Meteoroloji’den son dakika uyarısı!

Çarşamba gününden itibaren yurt genelinde sağanak yağış etkili olacak. Ankara, İstanbul ve İzmir’de üç gün boyunca yağmur durmayacak. Pazar günü ise sıcaklık İstanbul’da 7 dereceye kadar düşecek. Meteoroloji, vatandaşları sel, su baskını ve heyelan riskine karşı uyardı.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 14:23
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 14:23

Üç büyük şehri bekleyen korkunç tehlike! Meteoroloji’den son dakika uyarısı!

Türkiye, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre, çarşamba gününden itibaren yurt genelinde sağanak yağış etkili olacak.

Üç gün boyunca Başkent Ankara, İstanbul ve İzmir’de sağanak bekleniyor. Cumartesi günü ise Ankara ve İstanbul’da yağmur alarmı verilirken; İzmir’de parçalı bulutlu ve açık bir hava tahmin ediliyor.

Pazar günü ise sıcaklık İstanbul’da 7 dereceye kadar düşüyor. Meteoroloji, hava tahmin raporuna göre, çarşamba günü yurdun, Batı ve Orta Karadeniz dışında, büyük bölümünde sağanak bekleniyor.

Yağışların Kuzey Anadolu’da ise kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor. Başkent’te sıcaklığın 12, İstanbul’da 13 ve İzmir’de 16 derece olacağı hava tahmin raporuna yansıdı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE SAĞANAK VAR

Meteoroloji, çarşamba günü yurdun büyük bölümünde sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Yağışların, Batı ve Orta Karadeniz dışında, yurdun genelinde görüleceği belirtildi.

Yağışların, Kuzey Anadolu’da ise kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin altında seyredeceği bildirildi.

Başkent Ankara’da sıcaklık 12, İstanbul’da 13 ve İzmir’de 16 derece olacak. Meteoroloji, yağışlı havanın neden olabileceği sel, su baskını ve heyelan riskine karşı vatandaşları uyardı.

fırtına

PERŞEMBE GÜNÜ DE YAĞIŞ DEVAM EDİYOR

Perşembe günü ise Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun dışında yine yurtta sağanak var. Sıcaklığın Başkent’te 11, İstanbul’da 13 ve İzmir’de 17 derece dolayında olması bekleniyor. Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bildirildi. Meteoroloji, yağışlı havanın neden olabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

CUMA GÜNÜ FIRTINA VE SAĞANAK

Haftanın son günü ise Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu dışında yurtta sağanak bekleniyor.

Sıcaklıklar 1-2 derece daha düşerken Başkent’te ve İstanbul’da 10, İzmir’de ise sıcaklığın 15 derece olması bekleniyor.

Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği bildirildi.

Meteoroloji, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtınanın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

fırtına

CUMARTESİ ANKARA VE İSTANBUL’DA YAĞIŞ VAR

Hafta sonunun ilk gününde ise Batı Ege ve Batı Akdeniz dışında yurt genelinde sağanak bekleniyor.

Başkent’te sıcaklık 8 derece yağmurlu, İstanbul’da 7 derece yağmurlu, İzmir’de 14 derece az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyredeceği bildirildi. Meteoroloji, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtınanın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL’DA SICAKLIK 7 DERECEYE DÜŞÜYOR

Hafta sonunun ikinci gününde ise yurdun büyük bölümünde yağışlı hava etkisini sürdürecek. Başkent’te sıcaklık 7 derece yağmurlu, İstanbul’da 7 derece yağmurlu, İzmir’de 13 derece az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altında seyredeceği bildirildi.

Meteoroloji, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtınanın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.