Türkiye’de popüler online içerik platformları açıklandı!

Çeşitli platformlardaki izleme listelerini derleyen platform JustWatch, Türkiye'de en fazla aboneye sahip online içerik platformlarını paylaştı. Listenin ilk sırasındaki platform, yıllardır zirveyi kimseye bırakmayan BluTV oldu. İşte konu ile ilgili olarak merak edilen detaylar...

Türkiye’de popüler online içerik platformları açıklandı!

Türkiye'de en fazla online çevrimiçi dizi ve film platformlarını paylaştı. 2023’ün temmuz-eylül dönemini baz alan veriler, son derece şaşırtıcı.

Webtekno’nun haberine göre, online dizi ve film platformu denildiğinde akla gelen ilk platform, Netflix oluyor. Fakat JustWatch’ın verilerine göre, Türkiye'deki en çok aboneye sahip platformun Netflix olmadığını gösterdi. Bu kapsamda, zirvedeki isim merak konusu oldu.

İşte Türkiye'de en fazla aboneye sahip online içerik platformları:

BluTV yüzde 38, Netflix yüzde 27, Amazon Prime Video yüzde 19, Disney+ yüzde 7, MUBI yüzde 5 ve diğerleri yüzde 4.

JustWatch’ın paylaştığı veriler, Türkiye'deki en çok tercih edilen içerik platformunun BluTV olduğunu ortaya koydu. Büyük bir farkla zirvede yer alan BluTV’yi Netflix izledi.

disney+

DİSNEY+, UZUN SÜREDİR KAN KAYBEDİYOR

Ocak-eylül 2023 dönemlerinde elde edilen verilere bakıldığı zaman da platformların, genellikle abone sayılarını muhafaza ettikleri görüldü. Üstelik, Amazon Prime Video ile MUBI, 1 Ocak 2023’ten bugüne kadar abone sayılarını yükselmeyi başaran platformlar oldu.

Fakat, Disney+ için durum tam tersi. Ocak 2023’te yüzde 10 oranında pazar payı bulunan Disney+, takip eden aylarda istikrarlı biçimde abone kaybetti.