Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Turkcell Bedava İnternet Kazanma Yöntemleri

Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri, internet erişimi konusunda kısıtlı imkânlara sahip olan kullanıcılar için büyük önem taşımaktadır. Evinde veya sıklıkla bulunduğu ortamlarda herhangi bir kablosuz ağ bağlantısı bulunmayan kullanıcılar, internet paketleri konusunda sıkıntı yaşamaktadır.

Yayın Tarihi: 15.12.2020 14:14
Güncelleme Tarihi: 15.12.2020 14:14

Turkcell Bedava İnternet Kazanma Yöntemleri

Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri, internet erişimi konusunda kısıtlı imkânlara sahip olan kullanıcılar için büyük önem taşımaktadır. Evinde veya sıklıkla bulunduğu ortamlarda herhangi bir kablosuz ağ bağlantısı bulunmayan kullanıcılar, internet paketleri konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Sürekli olarak mobil veri kullanımı ile gerçekleştirilen internet gezintileri, kullanıcıların paketlerinin çabuk bitmesine sebep olmaktadır.
Tüm operatör şirketleri göz önüne alındığında en yüksek fiyat tarifesine sahip olmasına rağmen, sıklıkla hediye internet veren şirketin Turkcell olduğu dikkat çekmektedir. Turkcell çeşitli uygulamaları üzerinden kullanıcılara bedava internet kazanma şansı sunmaktadır. Çoğunlukla kendi uygulamasının tanıtımı veya kullanımını artırma amacıyla gerçekleşse de Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri arasında sıralanabilecek birçok seçenek sunmaktadır.

Turkcell Bedava İnternet Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Turkcell’in en fazla internet kazanma şansı sunduğu uygulama BİP mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp benzeri büyük çaplı sohbet uygulamalarına rakip olarak geliştirilen BİP, sağlamış olduğu bedava internetler ile kullanıcı sayısını ve kullanım sıklığını artırmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda uygulama içerisinde kullanılacak bazı servisler ile yapılacak kullanıma yönelik bazı işlemler bedava internet kazanılmasını sağlamaktadır.
İnternet kazanılabilecek bazı servisler ve kullanımı hakkında bilgiler şu şekildedir:

Hediye Yarışı ile Turkcell Bedava İnternet Kazanma

Hediye Yarışı isimli servisin en temel görevleri uygulamanın kullanım süresini artırmak ve yeni kullanıcılar kazanmaktır. İçerisinde barındırdığı kullanım yarışmasına göre kullanıcılara hediye internet tanımlamaktadır. Gerçekleştirilen kullanımlar sonucunda elde edilen puanlar ile bir sıralama oluşturulmaktadır. Sıralama içerisinde ilk 5.000 kullanıcı haftalık 5 GB, sonraki 50.000 kullanıcı günlük 2 GB, sonraki 250.000 kullanıcı ise günlük bir 1 GB internet kazanmaktadır. Sıralamayı belirleyen puanlar ise gerçekleştirilen her işleme göre farklılık göstermektedir. Mesaj kullanımları için her bir mesaja 1 puan verilmektedir. Sesli veya görüntülü arama ile gerçekleştirilen kullanımlar için her saniye başına 2 puan verilmektedir. BİP indirtme ile gerçekleşen kullanımlar için ise her indiren kullanıcı başına 100.000 puan vermektedir. Uygulamaya yeni kullanıcı kazandırma konusuna ne kadar değer verildiği buradan da anlaşılabilmektedir. Bu servis, Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri arasında en yüksek boyutlu internetin kazanılabildiği servistir.

BİP Yıldızları ile Turkcell Bedava İnternet Kazanma

Bu servis kullanıcıların daha fazla mesajlaşarak uygulama kullanım süresin artırmasını amaçlamaktadır. Servis her ay kullanıcıya farklı bir mesaj hedefi sunmaktadır. Sunduğu mesaj hedefine ulaşan kullanıcılara ise Günlük bedava 1 GB internet kazandırmaktadır. Bilinmesi gereken önemli bir konu ise, servisin kullanım yoğunluğunu göz önüne alarak bedava internet imkânı sunmasıdır. Haftalık düzeyde gerçekleştirilen kontroller sonrasında, o kullanıcının kullanım yoğunluğu göz önüne alınarak servisten internet kazanabilmesinin önü açılmaktadır. Az kullanım gerçekleştiren kişiler için ise bu ayın yıldızı seçilemediniz şeklinde bir uyarı verilmektedir. Sonraki aylarda yeniden denemesi istenmektedir.

Sen Yap Diye ile Turkcell Bedava İnternet Kazanma

Bu servis her hafta farklı bir görev sunarak, kullanıcılara hediye internet vermektedir. Uzun süredir aktif olarak çalışan servis, görevler listesi tamamlandıktan sonra yenilenmek üzere durdurulmaktadır. Yeni uygulamalar ve görevler geliştirildikçe ise yeniden aktif edilmektedir. Turkcell’e ait birçok uygulamanın indirilmesi, kullanılması konusunda sunulan görevler ile hem kullanıcılara hediyeler verilmekte, hem de uygulamaların tanıtımı sağlanmaktadır.

 

Kim 1 GB İster? ile Turkcell Bedava İnternet Kazanma

Bu servis kullanıcıların herhangi bir görev yapmasını gerektirmemektedir. Yalnızca bilgiye dayalı bir yarışma sonucuna göre farklı boyutlarda bedava internet hediye etmektedir. Yarışmada sorulan 15 sorunun da doğru yanıtlanması haline Bedava Günlük 1 GB internet kazanılmaktadır. Her 3 soruda bir yarışmaya devam edilip edilmeyeceğine yönelik bir uyarı gelmektedir. Uyarı sonrasında yarışmaya devam etmeyeceğini belirten kullanıcıya o aşamaya kadar kazandığı internet paketi hediye edilmektedir. Turkcell bedava internet alma yöntemleri arasında herhangi bir görev sunmadığı ve yalnızca bilgiye dayalı yarışma sunduğu için en popüler olanıdır.

Sürpriz Nokta ile Turkcell Bedava İnternet Kazanma

İlk çıktığı zamanlarda oldukça büyük ses getiren bir servistir. Son dönemlerde kullanımı artırmaya yönelik geliştirilen yeni servislerin gölgesinde kalmıştır. Bu sebeple sunulan hediyeler kısıtlanmıştır. Fakat hala çalışmaya devam etmektedir. Servisin temel prensibi, şehir içerisinde belirlenmiş konumlara ulaşılmasıdır. Kullanıcı, belirlenmiş olan konuma ulaştığında servis üzerinden sunulan hediyeyi alabilmektedir. Sunulan hediyeler arasında Haftalık 2 GB, Haftalık 1 GB, Günlük 2 GB, Günlük 1 GB gibi seçenekler yer almasına rağmen nadiren bu hediyeler verilmektedir. Genel olarak yine Turkcell uygulama ve hizmetlerini kullanmaya yönelik hediyeler sunulmaktadır. Bu hediyeler arasında fizy Premium üyeliği, Lifebox kullanım alanı, TV+ kullanımı ve Paycell kart gibi seçenekler bulunmaktadır. Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri arasında sayılabilecek olmasına rağmen son zamanlarda pek fazla tercih edilmemektedir.

BİP uygulaması üzerinden internet kazanılabilecek bazı yöntemler bunlardır. Turkcell bedava internet kazanma yöntemleri olarak tercih edilebilecek servislerin temel amacı uygulama kullanımını artırmaktır. BİP uygulamasının kullanımı noktasında yoğun çaba gösteren kullanıcılar her zaman avantajlı olacaktır.