TOKİ'lerden yatırım fırsatı geldi! Yüzde 20 indirimli TOKİ sahibi olabilirsiniz

Yatırım yapacak olan vatandaşların müjdeli haberi TOKİ'lerden geldi. Uygun fiyatlı konut ve arsa satışlarına devam eden TOKİ, 44 ilde KDV'den muaf şekilde arsa satışlarını başlattığını açıkladı. indirim kampanyası ile arsa almak isteyenlere müjdeli haber verildi.

TOKİ'lerden yatırım fırsatı geldi! Yüzde 20 indirimli TOKİ sahibi olabilirsiniz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında dar gelirli olan vatandaşlara yönelik kampanyalar duyurulmaya devam ediliyor. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlara ise tam bu noktada müjdeli haber TOKİ‘den geldi. TOKİ’nin resmi web sitesi üzerinde konut ya da arsa ilanları yakından takip ediliyordu. Son yapılan açıklama doğrultusunda 44 ilde KDV'den muaf arsa satışları bugün yani 21 Kasım 2023 tarihi ile başlıyor.

Arsa fiyatları ise bulunduğu ile ve metre karesine göre değişiklik gösterebiliyor. 44 ilde toplamda 622 arsa KDV'den muaf şekilde satışa çıkartıldı. Arsa fiyatları ise 500.000 TL’den başlayacak. Arsanın fiyatına göre tutarın %25’i peşin, kalan tutarı ise 24 ay vade seçeneği ile ödenebilecek. Satışı çıkartılan yerler için ise peşin ödemelerde %20 indirim imkanı sağlanacak.

TOKİ’DEN ARSA YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERE MÜJDE

TOKİ’den arsa yatırımı yapmak isteyen vatandaşlara müjdeli haber verildi. Toplamda 44 ilde KDV'den muaf şekilde arsa satışları bugün itibari ile başladı. 622 tane KDV'den muaf arsanın satışı çıkartılacağı aktarıldı. 500.000 TL’den başlayacak olan arsa fiyatları, metre karesine ve bulunduğu ile göre değişim gösterecek. Arsa satın almak isteyen vatandaşlar ise arsanın fiyatına göre tutarın %25'ini peşin şekilde, geriye kalan ödemesini ise 24 ay vade seçeneğini kullanarak ödeyebilecek.

toki arsa yatırımı

ARSALARIN SATILACAĞI İLLER VE BAŞVURU TARİHLERİ

 21 Kasım 2023 tarihi kapsamında satışa çıkartılacak olan arsaların bulunduğu iller; Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne ve Elazığ

 

22 Kasım 2023 tarihi kapsamında satışa çıkartılacak olan arsaların bulunduğu iller; Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa ve Mardin

 

23 Kasım 2023 tarihi kapsamında satışa çıkartılacak olan arsaların bulunduğu iller; Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat ve Uşak'taki arsalar satılacak.