Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,1 0,19%
EURO
33,7 0,16%
ALTIN
2.023,95 0,08%

TikTok’un Lisansı Tehlikede! Uygunsuz Paylaşımlar Nedeniyle Sert Önlemler Geliyor

TikTok, son dönemde ‘Laz Kızı’ ve ‘Donsuz Kelly’ gibi skandallarla gündeme geldi. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, TikTok’a karşı bant daraltma, reklam yasağı ve lisans iptali gibi önlemleri değerlendiriyor.

Yayın Tarihi: 02.12.2023 15:46
Güncelleme Tarihi: 02.12.2023 15:46

TikTok’un Lisansı Tehlikede! Uygunsuz Paylaşımlar Nedeniyle Sert Önlemler Geliyor

TikTok’ta Uygunsuz Paylaşımlara Karşı Önlemler Alınıyor! Lisans İptali Gündemde

TikTok, son zamanlarda uygunsuz paylaşımlar nedeniyle eleştirilerin hedefi haline geldi. Özellikle ‘Laz Kızı’ ve ‘Donsuz Kelly’ olayları, TikTok’la ilgili olumsuz görüşleri artırdı. Peki, TikTok’a karşı alınacak önlemler neler? Lisans iptali söz konusu mu? İşte detaylar…

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Açıkladı: TikTok Hakkında Bant Daraltma, Reklam Yasağı ve Lisans İptali Önlemleri Gündemde

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TikTok hakkında alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hatay’da İhlas Haber Ajansı’na konuşan Yayman, TikTok başta olmak üzere sosyal medya platformları ve fenomenlere yönelik çok ciddi çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Yayman, TikTok hakkında bant daraltma, reklam yasağı ve lisans iptali gibi önlemlerin gündemde olduğunu belirtti.

TikTok’un Türkiye ve Avrasya Temsilcisi Komisyona Çağrıldı: 7 Aralık’ta Açıklama Yapacak

Yayman, TikTok’un Türkiye ve Avrasya temsilcisinin komisyona çağrıldığını ve 7 Aralık tarihinde açıklama yapacağını duyurdu. Yayman, TikTok ve diğer dijital mecralarda aile yapımızı, ahlakımızı, kültürümüzü, çocuklarımızı ve kadınlarımızı hedef alan uygunsuz yayınları ve görüntüleri kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade etti. Yayman, “Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. 7 Aralık tarihinde TikTok’un Türkiye ve Avrasya temsilcisi Emir Gelen beyi davet ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Dijital Mecralar Komisyonuna gelecek ve bu konularla ilgili açıklama yapacak” dedi.

TikTok fenomeni Donsuz Kelly kimdir?

Donsuz kelly, TikTok’ta uygunsuz videolar paylaşan ve çok sayıda tepki çeken bir fenomendir. Gündeme gelmesinden sonra kendi hesabına şuan erişilememektedir.