Terör örgütüne büyük darbe! Teröristlerin kullandığı sığınak ile mühimmatlar imha edildi

Mehmetçik, Pençe-Yıldırım Operasyonu’nda teröristlerin sığınağına ulaştı. Sığınağın içinde çok sayıda havan mühimmatı, RPG-7 tapası ve sevk fişeği bulundu. Mehmetçik, bu mühimmatları teröristlerin elinden alarak, sığınağı patlattı.

Terör örgütüne büyük darbe! Teröristlerin kullandığı sığınak ile mühimmatlar imha edildi

MSB, Pençe-Yıldırım Operasyonu’nda teröristlere ait bir sığınağın, içindeki mühimmatla birlikte patlatıldığını duyurdu. Mehmetçik, bölgede yaptığı arama tarama faaliyeti sırasında, sığınak içerisinde çok sayıda havan mermisi, roketatar tapası ve sevk fişeği buldu. Sığınak, güvenlik güçleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi.

Pençe-Yıldırım Operasyonu, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik olarak 23 Nisan 2021 tarihinde başlatıldı. Operasyon kapsamında, teröristlerin kullandığı sığınak, barınak ve mağaralar tespit edilerek imha ediliyor.

Pençe-Yıldırım Operasyonu’nda terör örgütüne büyük bir darbe daha indiren Kahraman Mehmetçik, arama-tarama faaliyetleri sırasında teröristlerin sığınağına ulaştı. Sığınağın içinde neler olduğunu gören Mehmetçik, şaşkınlığını gizleyemedi. Teröristlerin sığınağında, 120 mm ve 82 mm havan mühimmatları, havan tapaları, RPG-7 tapaları ve sevk fişekleri bulundu. 

Bu mühimmatlar, teröristlerin sivil halka ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılarında kullanmak istedikleri ortaya çıktı. Mehmetçik, teröristlere ait sığınak ve mühimmatı kullanılamaz hâle getirerek, terör örgütünün emellerine bir kez daha engel oldu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Yıldırım Operasyonu bölgesindeki son durumu paylaştı. 

MSB, yaptığı açıklamada, “​Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; Pençe-Yıldırım Operasyonu bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini sürdüren Mehmetçik, arama tarama faaliyetinde tespit edilen sığınakta, 37 havan mermisi, 14 havan tapası, 4 roketatar tapası, 37 sevk fişeği ele geçirdi. Sığınak, içerisindeki mühimmat ile imha edildi. MSB, terör örgütüne yönelik operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğünü vurguladı."