Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,08%
EURO
33,63 0,12%
ALTIN
2.002,83 -0,26%

Terör örgütlerine darbe! Bir haftada 49 terörist yok edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütlerine karşı yurt içinde ve sınır ötesinde amansız bir mücadele yürütüyor. Son bir haftada 49 terörist etkisiz hale getirildi. Bu sayede, yılbaşından bu yana öldürülen terörist sayısı 1976’ya, 2015’ten bu yana ise 39 bin 319’a yükseldi.

Yayın Tarihi: 30.11.2023 13:44
Güncelleme Tarihi: 30.11.2023 13:44

Terör örgütlerine darbe! Bir haftada 49 terörist yok edildi

Terör örgütlerinin korkulu rüyası olan Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede tarihi bir başarıya imza attı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son bir haftada 49 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, “Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1 Ocak’tan itibaren 1976’ya, 24 Temmuz 2015’ten itibaren ise 39 bin 319’a ulaştı” dedi.

MSB, PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ VE FETÖ’YE GÖZ AÇTIRMIYOR

 MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son 1 haftadaki bakanlık faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Aktürk, başta PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve sınır ötesinde kesintisiz şekilde başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil; son bir haftada 49 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

IRAK’IN KUZEYİNDE TERÖR YUVALARI İMHA EDİLDİ

Aktürk, “ 24 Kasım’da Irak’ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil’de bulunan terör hedeflerine yönelik icra edilen hava harekatları ile içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 17 hedef başarıyla imha edilmiş ve çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Yine, 29 Kasım’da Irak’ın kuzeyinde Sinath-Haftanin bölgesinde bir yeraltı sığınağında tespit edilen 10 terörist SİHA atışı ve müteakiben icra edilen hava harekatıyla etkisiz hale getirilmiştir” dedi.

PENÇE-KİLİT OPERASYONU DEVAM EDİYOR

Aktürk, “Terör inlerine tek tek girmeyi sürdüren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde devam eden arama-tarama faaliyetleri kapsamında son olarak çok sayıda odası bulunan bir mağara ele geçirmiştir” diye konuştu.

operasyon

'PENÇE-KİLİT HAREKATINDA 647 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'

Aktürk, Pençe-Kilit Harekatında bugüne kadar 647 teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydederek, "Değişik çaplarda toplam 1391 silah ve 780 bin 057 mühimmat ele geçirilmiş, 2 bin 515 mayın/el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, 812 mağara/sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir. Terörle mücadelede elde edilen başarılarda en büyük paya sahip olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin vatan, bayrak ve millet uğrunda döktükleri kanın hesabı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sorulacaktır. Halihazırda üs bölgelerinde ve hudutlarımızda kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; asil milletimizden aldığı güçle terörle mücadelesine; artan bir baskı ve yoğun bir tempoda, tüm terör inleri yok edilip tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir" diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede kararlılığını ve gücünü her fırsatta gösteriyor. Terör örgütlerinin yıllardır kan döktüğü, huzur ve güveni bozduğu bölgelerde barış ve istikrarı sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyor. Terör örgütlerinin kaynaklarını, lojistik desteklerini, silah ve mühimmatlarını yok ediyor. Terör örgütlerinin lider kadrosunu ve militanlarını etkisiz hale getiriyor. Terör örgütlerinin sivil halka zarar vermesini engelliyor. Terör örgütlerinin propagandalarına ve yalanlarına karşı gerçekleri anlatıyor. Terör örgütlerinin uluslararası destekçilerine ve işbirlikçilerine karşı dik duruyor. Terör örgütlerinin korkulu rüyası olan Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede tarihi bir başarıya imza attı.