Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Telefonunu bir kutuya kilitleyene 10 bin dolar verilecek!

Sosyal medya detoksu denemek isteyenler için Siggi’s adlı bir şirket, cazip bir teşvik sunuyor. Bu kapsamda, akıllı telefonunu bir ay boyunca bir kutuda kilitli tutmayı kabul edenler 10 bin dolar kazanabilecek.

Yayın Tarihi: 24.01.2024 12:38
Güncelleme Tarihi: 24.01.2024 12:38

Telefonunu bir kutuya kilitleyene 10 bin dolar verilecek!

İzlandalı yoğurt üreticisi, bir ay boyunca akıllı telefonlarından vazgeçmeleri karşılığında bir avuç insana 10 biner dolar verecek. Yarışma, ABD'de yasal olarak ikamet eden, en az 18 yaşında ve internet erişimi olan herkese açık olacak. Katılmak ücretsiz olacak ve 31 Ocak'ta sona erecek.

Yarışmaya katılmak için, neden dijital detoksa ihtiyacınız olduğunu ve bundan nasıl faydalanacağınızı açıklayan 100 ila 500 kelimelik bir makale yazmak ve resmi yarışma kurallarına göre Siggi's’nin "basit yaşayın ve daha azı sizi özgür kılar" felsefesiyle nasıl uyumlu olduğunu açıklamak yeterli olacak. Daha sonra kompozisyonlar puanlanacak ve 10 kazanan seçilecek.

Puanın yüzde 70’i, makalenin "katılımcının dijital detoks sırasında zamanı daha sade bir hayat yaşamak için nasıl kullanacağını, 'daha azı sizi özgür kılar' anlayışının aynı zamanda akıllı telefonlara daha az zaman harcamanın daha ödüllendirici ve özgür bir hayata yol açabileceği anlamına geldiğini" ne kadar net bir şekilde gösterdiğine göre belirlenecek. Diğer yüzde 20'lik kısım yaratıcılık ve özgünlüğe dayanacak ve puanın son yüzde 10'luk kısmı ise "meydan okumaya bağlılığın kompozisyonda özgün bir şekilde ifade edilmesine" bağlı olacak.

telefon

10 KİŞİYE 10 BİN DOLARLIK ÇEK 

Kazanan 10 kişinin her birine 10 bin dolarlık çek, akıllı telefonlarını bir ay boyunca saklayabilecekleri bir kilitli kutu, bu süre zarfında kullanabilecekleri "aptal" bir telefon, bir SIM kart ve bir aylık ön ödemeli konuşma ve metin planı ve üç aylık Siggi's yoğurdu verilecek.

Herhangi bir yarışmanın dışında, bazı akıllı telefon kullanıcıları ekran sürelerini kısaltmak amacıyla yalnızca arama ve mesajlaşmaya izin veren "aptal" telefonlara yöneldi.

Siggi's, daha önce de daha sade yaşamaya odaklanan başka yarışmalar düzenlemişti. 2022 yılında Siggi's, geleneksel İzlanda yoğurdu skyr'ın adından esinlenerek Chief Simplicity Offi-skyr adını verdiği serbest bir pozisyon için işe alındı. İş, İzlanda'ya taşınmak ve haftada dört gün çalışmak için 50 bin dolarla birlikte geldi.