Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

TCKN'ye göre bakın! Evde bakım maaşı Aralık ayı ne zaman ödenecek

Aralık ayı evde bakım maaşı hesaplara aktarıldı mı? Evde bakım aylığı ne zaman yatacak? İşte detaylar..

Yayın Tarihi: 07.12.2023 15:00
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 15:00

TCKN'ye göre bakın! Evde bakım maaşı Aralık ayı ne zaman ödenecek

Aralık ayının ilk haftasının bitmesi ile birlikte destek ödemeleri ile alakalı tarih açıklamaları için gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına çevrili bekliyor. Her ay milyonlarca kişi tarafından merakla araştırılan evde bakım maaşı ödeme tarihleri ile alakalı Aralık ayı ödeme tarihleri de araştırılmaya başlamış bulunuyor.

Her ayın belirlenen tarihinden sonra hesaplara otomatik olarak aktarılan ve TCKN'ye göre belirlenen evde bakım maaşı ödemeleri e-devlet üzerinden sorgulanabileceği gibi, SMS yoluyla da sorgulanabiliyor. Peki aralık ayı evde bakım maaşı hesaplara aktarıldı mı? Evde bakım aylığı ne zaman yatacak? İşte detaylar..

tl

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli bir şekilde ödenen evde bakım maaşı her ayın 2. yarısında hesaplara aktarılıyor. Aralık ayı evde bakım maaşı ödemeleriyle alakalı henüz net bir açıklama yapılmasa da 15 Aralık tarihi itibarıyla hesaplara aktarılacağı biliniyor. Her ay sosyal yardım miktarları ve ödeme tarihleri ile alakalı sosyal medya hesabından açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş evde bakım maaşı aralık ayı taksitle ile alakalı Henüz bir açıklama yapmadı. Bakan tarafında bir açıklama geldiğinde haberimiz güncellenecektir.

tf

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Ocak ayında memur maaş katsayısına göre zamlanacak olan destek ödemeleri arasında yer alan evde bakım maaşı, en son Temmuz ayında yüzde 17,55'lik zam alması sonrasında 5.097 TL'ye yükselmişti. Ocak 2024 zammı ile birlikte evde bakım maaşı da zamlanacak.

EVDE BAKIM MAAŞI 2024 NE KADAR OLACAK?

Ocak ayında memura yapılacak olan enflasyon zammı oranında zam alacak olan evde bakım maaşının ne kadar olacağı hak sahibi tarafından araştırılıyor. Bı kapsamda evde bakım maaşı, 7 bin 157 lirayı aşması bekleniyor.