Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

TBMM’de kalp krizi geçiren milletvekili için endişeli bekleyiş! Bakan Tunç’tan açıklama

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Meclis Genel Kurulu’nda konuşmasının ortasında kalp krizi geçirdi. Doktor milletvekilleri ve sağlık ekiplerinin müdahalesine hastanesi’ne kaldırılan Bitmez,yoğun bakıma alındı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bitmez’in sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca’nın süreci yakından takip ettiklerini söyledi.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 16:24
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 16:24

TBMM’de kalp krizi geçiren milletvekili için endişeli bekleyiş! Bakan Tunç’tan açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bugün yaşanan olay, siyaset dünyasını şoke etti. Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın ardından fenalaştı. Bitmez’in kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Olay yerinde bulunan AK Parti, CHP ve İYİ Parti’den doktor milletvekilleri, Bitmez’e ilk müdahaleyi yaptı.

Meclis sağlık ekipleri de hemen olaya müdahil oldu. Bitmez’e yaklaşık 25 dakika boyunca kalp masajı yapıldı. Ancak Bitmez’in hayati tehlikesi devam etti.

Bitmez, ambulansla Bilkent Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Burada acil serviste tedavi altına alındı. Bitmez’in yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

tbmm

Bitmez’in sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için hastaneye gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın mensuplarına açıklama yaptı. Tunç, Bitmez’in durumunun kritik olduğunu belirterek, “Dua ediyoruz, bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyoruz ama doktorların ifadesine göre durumunun biraz kritik olduğuna yönelik bilgiler alıyoruz. İnşallah şifaya kavuşur, iyileşir ve tekrar aramıza döner.” dedi.

Tunç, Bitmez’in sağlığı için bütün milletvekillerinin kenetlendiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın süreci yakından takip ettiklerini söyledi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler de Bitmez’in sağlığına kavuşması için dua ettiklerini ifade etti.

Güler, Bitmez’e ilk müdahaleyi yapan doktor milletvekillerine teşekkür etti.

Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca da Bitmez’in ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karaca, Bitmez’in sağlık durumu hakkında sürekli bilgi aldıklarını kaydetti.