Bist 100
10.643,58 3%
DOLAR
32,21 -0,22%
EURO
35,12 -0,22%
ALTIN
2.492,01 1,55%

Tanju Özcan CHP’ye geri dönmek için başvurdu

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni Genel Başkan Özgür Özel ile görüştükten sonra partisine geri dönmek için dilekçe verdi. Özcan, “Artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döneceğim diyebilirim.” dedi.

Yayın Tarihi: 15.11.2023 18:00
Güncelleme Tarihi: 15.11.2023 18:00

Tanju Özcan CHP’ye geri dönmek için başvurdu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 26 Temmuz’da CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilmişti.

Özcan, ihraç kararının ardından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile derin fikir ayrılıkları yaşadığını ve partisine davet edilse bile geri dönmeyeceğini söylemişti.

Ancak CHP’de 4-5 Kasım'da yapılan olağanüstü kurultayda Kılıçdaroğlu’nun yerine Özgür Özel’in genel başkan seçilmesi, Özcan’ın kararını değiştirdi. Özcan, Özel ile yaptığı görüşmede, partisine geri dönmek istediğini iletti.

Özcan, bugün Yaşamkent Mahallesi’nde inşa edilen Deprem Müzesi’nin tanıtım programında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP’ye geri dönüş sürecini anlattı.

Özcan, “Dün itibariyle CHP Bolu İl Başkanı’mıza dönüş talebimle ilgili dilekçemi verdim, o da Genel Merkez’e götürdü. Zannediyorum parti meclisine sevk edilecek. Önümüzdeki hafta orada oylama yapılacak. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz, sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor. Ki, önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döneceğim diyebilirim.” dedi.

Özcan, CHP’ye geri dönmesi halinde 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı sorusuna ise, “Tabii, ben ihraç edildiğim zaman da başka bir partiden aday olmayacağımı, ya Cumhuriyet Halk Partisi’nden ya da bağımsız olarak yoluma devam edeceğimi söylemiştim.” yanıtını verdi.