Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Tanık, İsmail’in cinayetini itiraf etti!

Didem Arslan Yılmazla Vazgeçmede, Manisa’da ormanlık alanda ağaca asılı bulunan İsmail Kür’ün ölümüyle ilgili şok bir tanık ortaya çıktı. Tanık, İsmail’in arkadaşı Taner’in kendisine cinayeti anlattığını ve Seher’in de olayda yer aldığını iddia etti. İsmail’in annesi ise fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Yayın Tarihi: 09.11.2023 14:19
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 14:19

Tanık,  İsmail’in cinayetini itiraf etti!

“Biz öldürdük” iddiasıyla şok eden tanık konuştu

Taner’in itirafı

Show TV’de hafta içi her gün saat 15.00’te canlı olarak ekrana gelen Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme’de Manisa’da ormanlık alanda ağaca asılı halde bulunan İsmail Kürün şüpheli ölümüyle ilgili şok bir tanık stüdyoya geldi. İsmail’in arkadaşı Mehmet Berk Eminoğlu, Taner ile aynı mekanda çalıştıklarını, bir gün dertleşirken Taner’in ona her şeyi anlattığını söyledi. Eminoğlu, Taner’in kendisine “Biz öldürdük” dediğini ve olayın nasıl gerçekleştiğini anlattığını iddia etti. Eminoğlu, Taner’in İsmail’i kıskandığını ve onunla birlikte çalıştığı kız arkadaşı arasında bir ilişki olduğunu düşündüğünü belirtti.

Olayın detayları

Eminoğlu, Taner’in kendisine verdiği bilgilere göre olayın şöyle geliştiğini aktardı: “Taner, İsmail’i bir gün iş çıkışı takip etmiş. Ormanlık alana girdiğini görmüş. Arkasından gitmiş. İsmail’i orada bir ağacın altında otururken bulmuş. Yanına yaklaşmış. Konuşmaya başlamışlar. Taner, İsmail’e kız arkadaşıyla ilgili sorular sormuş. İsmail de ona cevap vermiş. Taner, İsmail’in kendisine yalan söylediğini düşünmüş. Sinirlenmiş. İsmail’e saldırmış. İsmail de karşılık vermiş. Aralarında kavga çıkmış. Taner, İsmail’i yere yatırmış. Boğazını sıkmış. İsmail bayılmış. Taner, İsmail’in öldüğünü sanmış. Paniklemiş. İsmail’in boynuna bir ip geçirmiş. Ağaca asmış. İntihar süsü vermiş. Sonra oradan kaçmış.” Eminoğlu, Taner’in kendisine bu olayı anlattıktan sonra pişman olduğunu ve intihara kalkıştığını da söyledi.

Soruşturma devam ediyor

İsmail Kür’ün ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Taner, polis tarafından gözaltına alındı. Taner’in verdiği ifadede olayı reddettiği öğrenildi. Taner, İsmail ile aralarında bir husumet olmadığını, olay günü onu görmediğini, kendisine iftira atıldığını savundu. Taner, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Taner, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Taner’in, “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacağı bildirildi.