Sosyal medyada İsrail saldırılarına destek mesajına gözaltı

Eskişehir’de sosyal medyada paylaştığı video ile cumhurbaşkanına, dini değerlere ve Filistinlilere hakaret edip İsrail’in saldırılarına destek veren bir kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin 5 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada İsrail saldırılarına destek mesajına gözaltı

Eskişehir’de Yunus Esad K. isimli bir sosyal medya kullanıcısı, paylaştığı video ile gündeme geldi. Video da cumhurbaşkanına, dini değerlere ve Filistinlilere hakaret eden ve İsrail’in saldırılarına destek veren Yunus Esad K., büyük tepki topladı.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, videoyu paylaşan Yunus Esad K. hakkında soruşturma başlattı. Polis ekipleri, şüphelinin evine baskın düzenledi ve Yunus Esad K.'yi gözaltına aldı.

5 AYRI SUÇTAN SABIKASI VAR

Yunus Esad K., emniyetteki işlemlerinin ardından, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, cumhurbaşkanına hakaret, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. 

Yunus Esad K., sorgusunda suçlamaları reddetti.

Öte yandan şüphelinin aralarında tehdit, şantaj, ateşli silahlar kanununa muhalefet ile kişisel verilerin hukuksuz ele geçirilmesi suçundan 5 ayrı sabıkası olduğu belirlendi.

Yunus Esad K.'nin işlemleri devam ediyor.