Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

SON DAKİKA Saffet Sancaklı NEDEN istifa etti? Saffet Sancaklı olayı ne?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı son dakika yaptığı açıklama ile MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Yayın Tarihi: 10.12.2023 00:50
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 00:50

SON DAKİKA Saffet Sancaklı NEDEN istifa etti? Saffet Sancaklı olayı ne?

Sosyal medya üzerinden istifası istenen Saffet Sancaklı, yaptığı açıklama ile istiafasını duyurdu. Saffet Sancaklı'nın istiafa etmesi akabinde MHP'nin TBMM'deki koltuk sayısı 49'a düşerken, Saffet Sancaklı neden istifa etti sorusunun da yanıtı araştırılıyor. mPeki Saffet Sancaklı olayı ne? Saffet Sancaklı neden istifa etti? İşte detaylar

SAFFET SANCAKLI OLAYI NE?

İstifasını duyuran Saffet Sancaklı olayı, MHP'liler tarafından olduğu gibi halk tarafından da araştırılmaya başlandı. Bilindiği üzere Saffet Sancaklı iddialara göre yaptığı bir açıklamada MHP'nin seçimlere yönelik tavrını sergilemesi sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklaması gündeme çıkmıştı. Sancaklı iddialara göre; MHP'ye seçimlerde en az bir belediye verilmemesi durumunda seçim süreci ve çalışmalarında kendisinin olmayacağı söylemişti. ''Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz" açıklaması yaptığı iddia edilen Saffet Sancaklı'ya Bahçeli'nin karşılığı gündem olmuştu.

saffet

SAFFET SANCAKLI NEDEN İSTİFA ETTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de konu ile alakalı olarak; 'Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz"  "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" açıklamasını yapmıştı. 

Akabinde Saffer Sancaklı, bahsi geçen konuşmayo kendisinin yapmadığını sosyal medya da açıklamış ve manipülatif edilmeye çalıştığını sözlerine eklemişti. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın,sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Saffet Sancaklı'nın istifasının istendiğini belirtmesi üzerine Sancaklı'nın istifa ettiği tahmin ediliyor

SAFFET SANCAKLI KİMDİR?

2007 seçimlerinde MHP'den naday adayı olan eski milli futbolcu Saffet Sancaklı,  2014 senesinde yerel seçimlerde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur.