Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sokak hayvanları, vergi düzenlemesi, yurt dışı çıkış harcı ve asgari ücret zammı konularına AK Parti'den yanıt!

Vergi düzenlemelerine yönelik artık son çalışmalar da yapıldı. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında bugün düzenlenen toplantıda yakında vergi düzenlemelerinin Meclis’e geleceği kaydedildi.

Yayın Tarihi: 10.07.2024 16:51
Güncelleme Tarihi: 10.07.2024 16:51

Sokak hayvanları, vergi düzenlemesi, yurt dışı çıkış harcı ve asgari ücret zammı konularına AK Parti'den yanıt!

Yeni bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Temmuz ayı boyunca Meclis’te yapılacak olan kanun teklifleri ve vergi düzenlemelerine değindi. Vergi düzenlemesine yönelik çalışmaların tamamlanması üzere olduğunu söyleyen Güler, vergi adaletini tabana yayarak sadeleştirecek bir düzenleme yapılacağını kaydetti. Aşama aşama birkaç paketten söz edilebileceğini söyleyen Güler, yurt dışı çıkış harcının makul bir seviyeye getirileceğini belirtirken asgari ücrete ara zam yapılmayacağını bir kez daha vurguladı. 

Sahipsiz sokak hayvanlarına düzenleme!

Sahipsiz sokak hayvanlarınına yönelik kanun teklifi hakkında da konuşan Güler, kısırlaştırılıp sokağa tekrar bırakılan uygulamanın kaldırılacağını vurguladı. Sokakların tehlikeli olduğunu söyleyen Güler, barınakların nitelikli ve kaliteli olması gerektiğini kaydetti. Bulaşıcı hastalığı olup sahiplendirilme imkanı bulunmayan hayvanların ötanazi ile öldürülmesi ve yaşayanların da yaşam kalitesinin artırılacağı çağrısında bulundu. Ayrıca mevcut kanuna göre belediyelerin bütçelerine oranlanarak bu alana da bir finansman ayrılacağı üzerinde çalışmalar olduğunu da belirtti. 

Cuma günü hayvanlar için teklifin Meclis Başkanlığı’na sunulacağını söyleyen Güler, çalışmayı tamamlamalarının ardından yarın muhalefetle görüşme yapabileceklerini kaydetti. Sahipsiz hayvanların farklı yerlere taşınması durumunda da belediyelere hayvan başına idari ceza verileceğini vurguladı.