Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Soğuk havanın ardından yağış geliyor!,

Hava City'nin güncel verilerine göre, Türkiye genelinde yeni bir yağışlı dönem kapıda. Salı günü hava biraz rahatlayacak gibi görünse de, diğer üç gün boyunca evden dışarı çıkma isteğini azaltacak yoğun yağışlar bekleniyor. Bu durum, vatandaşları dış mekan etkinlikleri konusunda daha dikkatli olmaya ve günlük planlarını yağışlı hava koşullarına göre ayarlamaya teşvik ediyor.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 14:35
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 14:35

Soğuk havanın ardından yağış geliyor!,

Türkiye, pazartesi günü itibarıyla soğuk havanın etkisine girdi. Sabah saatlerinde işe gitmek için dışarı çıkan vatandaşlar, soğuk havayı yüzlerinde hissetti. Ancak Hava City'nin verdiği bilgiye göre, önümüzdeki günlerde soğuk havadan çok yağışlar konuşulacak. İşte yağışlı hava ile ilgili tüm bilgiler...

YAĞIŞLI HAVA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hava City, bu hafta Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış beklendiğini duyurdu. Yarın Marmara ve Kıyı Ege'de bir miktar yağış görülecek. Haftanın ilk günü soğuk hava yağıştan daha belirgin olacak. Perşembe ve Cuma günleri yeni bir cephesel sistem etkili olacak. Haritada renkli görünen bölge, yağışın yoğun olacağı yer. Ülkenin çoğuna iyi miktarda yağış bırakacak!

hava-durumu

YAĞIŞLAR NASIL ETKİLEYECEK?

Yağışlı hava, hem sıcaklıkları hem de nem oranlarını etkileyecek. Yağış alan bölgelerde sıcaklıklar düşecek, nem oranları artacak. Yağışlar, karla karışık yağmur ve kar şeklinde de görülebilir. Yağışlı hava, özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için olumlu bir etki yaratacak. Ancak yağışlar, ulaşım, trafik ve sel gibi olumsuzluklara da neden olabilir. Vatandaşların yağışlı hava koşullarına göre tedbirli olması gerekiyor.