Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Skandal! Diyanet'in Suudi makamlara şikayet ettiği Türk hacılara polis baskın düzenlemiş!

Diyanet’in şikayet ettiği Türk hacı adaylarının Suudi yetkililer tarafından yakalanarak sınır dışı edilmesinin ardından, Türk hacı adaylarının kaldığı otel odalarının kapılarının kırıldığı öğrenildi!

Yayın Tarihi: 14.06.2024 15:15
Güncelleme Tarihi: 14.06.2024 15:15

Skandal! Diyanet'in Suudi makamlara şikayet ettiği Türk hacılara polis baskın düzenlemiş!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilenlerin dışında bir şirketle anlaşarak ticari veya işçi vizesi ile hacca giden Türk hacı adaylarına başına gelenler herkesi şok etti. Alınan bilgilere göre Suudi polisler, Diyanet'in şikayeti sonrası Türk hacı adaylarının kaldıkları otel odalarının kapılarını kırarak odalara girdiği belirlendi. 

Aktarılan bilgilere göre Diyanet İşleri Başkanlığı, işçi ya da ticari vize ile hacca giden Türk hacı adaylarının Suudi Arabistan makamlarına şikayet ettiği ortaya çıktı! Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Demirhan’ın itirafı üzerinde ortaya çıkan skandal sosyal medyanın da gündemine oturdu. Alınan bilgilerde Diyanet'in şikayeti sonrası Suudi polisn Türk hacı adaylarının kaldığı oteli bastığı ve kapılarını kırarak hacı adaylarının odalarına girdiği öğrenildi. Hatta öyle ki hacı adaylarının her birine 10 bin riyallik (86 bin lira) ceza kesilerek sınır dışı edildikleri de aktarıldı. 

diyanet

Suudi yetkililerin oteli arayarak bulduğu Türk hacı adaylarının yakınlarına attığı mesajlarda polislerin baskın yapar gibi odalarına girdiği anlatıldı. Ayrıca, Suudi polislerin hacı adaylarının ellerinden ilaç ve yiyeceklerini dahi aldıklarını ve bu yüzden aç kaldıkları da yine yakınlarına gönderilen mesajlar arasında yer aldı. 

Sosyal medyaya düşen görüntülerde Suudi polislerin Türk hacılarının kaldıkları odanın kapısını kırdığı görüldü. Bir başka fotoğrafta ise yine Türk hacı adaylarının otobüslere konularak sınır dışı edildiği anlar görüntülere yansıdı.