Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Şizofreni olduğu öne sürülen kiracı evi havaya uçurdu!

Bursa’da iddialara göre ev sahibi ile tartışan kiracının doğal gaz borularını kesere binayı havaya uçurduğu aktarıldı. Bina savaş alanına dönerken, kiracı yaralı kurtuldu. Ev sahibi ve apartman sakinleri ise olayı anlattı…

Yayın Tarihi: 22.05.2024 15:36
Güncelleme Tarihi: 22.05.2024 15:36

Şizofreni olduğu öne sürülen kiracı evi havaya uçurdu!

Türkiye’nin konuştuğu olay, dün akşam saatlerinde meydana geldi. Bursa’daki Nilüfer ilçesinde Kayapa Mahallesi’nde yaşanan olayda eşinden ayrıldıktan sonra psikolojik problemler yaşayan ve 3 katlı bir binanın giriş katında 1 yıldır yaşadığı belirlenen Atakan A, evi havaya uçurdu! 1 yıldır kirada oturan ve kirasının 3 bin lira olduğu öğrenilen Atakan A, evin doğal gaz vanalarını açtı. Vanaların açıp boruları spiral yardımıyla kesen kiracının ardından evde gaz sıkışması yaşanarak büyük bir patlama meydana geldi. 

Patlama sonrası çevre sakinleri dışarı fırlarken, bina adeta savaş alanına döndü. Cam ve kapılar paramparça olurken, olay yerime çok sayıda polis, itfaiye, AFAD, Bursagaz ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kiracı Atakan Anın patlama sırasında yanarak yaralandığı belirlendi. Sağlık ekipleri kiracıyı Bursa Şehir Hastanesi'nde bulunan Yanık Merkezi'ne götürdü. Tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunmadığı Atakan A’nın ev sahibi ise olayların ardından ilk kez konuştu. 

Olay sonrasında bina kullanılamaz hale gelirken, bina sakinleri binayı boşalttı. Geceyi başka yerde geçiren bina sakinleri sabahın ilk ışıklarıyla birlikte binalarının önüne gelerek bekledi. Görgü tanıkları ve ev sahibi Hüseyin Balı ise kiracının kendisini arayıp çağırdığını ve patlamayı da bu zaman gerçekleştirmek istediğini öne sürdü. 

Ev sahibi Balı, sayaçtan ses geldiğini ve kontrol ettiğinde gazın açık olduğunu gördüğünü ifade ederken, gazı kapatmaya çalıştığı sırada binada patlama yaşandığını ifade etti. Torununun geleceğini söylediği için kiracı Atakan A’nın evden çıkmaya karar verdiğini ve kiracı olarak problemi olmadığını söyleyen Hüseyin Balı, kiracısının şizofreni hastalığı olduğunu öğrendiğini kaydetti. Binada 3-4 milyon liralık zarar oluştuğunu da ekledi.