Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

SİHA’lar teröristlere göz açtırmıyor: Haftanin’de 2 terörist daha yok edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde 2 PKK’lı teröristin SİHA’larla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütüne karşı operasyonlarını kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 16:26
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 16:26

SİHA’lar teröristlere göz açtırmıyor: Haftanin’de 2 terörist daha yok edildi

Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin yuvalandığı Haftanin bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terörle mücadelesi devam ediyor. TSK, terör örgütünün finansal kaynaklarına, lojistik desteklerine ve silah depolarına yönelik darbeler vuruyor. Terör örgütünün elebaşları ve militanları etkisiz hale getiriliyor. Terör örgütüne katılmak isteyen veya kaçmak isteyen teröristlere de fırsat verilmiyor.

SİHA’LAR TERÖRİSTLERİ VURUYOR

TSK, terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonlarda, son teknoloji ürünü silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile büyük bir başarı elde ediyor. SİHA’lar, terör örgütünün gizlendiği mağara, sığınak ve barınakları tespit ediyor ve imha ediyor. SİHA’lar, teröristleri de yakından takip ediyor ve vuruyor.

Milli Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı teröristin SİHA’larla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 Bakanlık,"Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, 'Ara, bul, yok et' parolasıyla demirden yumruğunu teröristlerin üzerine indirmeye devam ediyor. Kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız neticesinde, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist, SİHA ile etkisiz hale getirildi." ifadesini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK

Bu operasyonla birlikte, terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye yönelik mücadelede bir başarı daha elde edildi. TSK, terör örgütüne karşı hem yurt içinde hem de yurt dışında operasyonlarını sürdürüyor. TSK, terör örgütünün sınır ötesindeki kamplarını ve üs bölgelerini yok ediyor. TSK, terör örgütünün sınır içindeki eylem hazırlığındaki unsurlarını da etkisiz hale getiriyor. TSK, terör örgütüne göz açtırmıyor.

TSK, terörle mücadelede kararlılığını gösteriyor. TSK, terör örgütünü bitirmek için her türlü imkanı seferber ediyor. TSK, terör örgütünün yaptığı katliamlara, saldırılara ve provokasyonlara karşı kahramanca mücadele ediyor.