Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Senarist Akın Aksu, Kutsal Motor ekibini tehdit etti

Nuri Bilge Ceylan'ın başarılı filmlerinin senaristi Akın Aksu, eleştirilere tehdit içerikli bir yanıt verdi.

Yayın Tarihi: 11.11.2023 23:27
Güncelleme Tarihi: 11.11.2023 23:27

Senarist Akın Aksu, Kutsal Motor ekibini tehdit etti

Nuri Bilge Ceylan'ın senaryolarına imza atan Akın Aksu, sinema eleştirmenleri Zeynep Ocak, Kaan Karsan ve Hasan Cömert'in YouTube'daki Kutsal Motor kanalındaki eleştirilerine sert bir tepki verdi. Aksu, eleştirilere karşılık Zeynep Ocak'a attığı mesajda, şunları söyledi: "Hakkımda hiçbir şey bilmeden ileri geri konuşmuşsun. İstanbul’da oturuyorum. 1 yıl Cihangir, 4 yıldır da Kurtuluş’ta oturuyorum. 'Adamcağız' değilim. Bunu iyice bir öğren, hocam diyerek sergilediğin o tavırları sana yediririm"

kutsal motor tehdit

Aksu, eleştirilere yönelik şunları söyledi: "Çünkü Cihangir’de senin gibi kompleksli, seçkinci, trajedisi görünmeyecek kadar derinliksiz ve boyutsuz insanları ele almıyoruz. Biz daha çok sinemacıları, yani kendimizi ön plana alarak eleştiriyoruz ve Zeki’ymiş, Nuri Bilge Ceylan’mış hepsini elekten geçiriyorum."

Aksu'nun mesajı, eleştirmenlerden telefon numaralarını isteyerek ve tehdit içerikli ifadelerle devam etti. "Bana yanındaki erkeklerin telefon numarasını yolla. Bir de o zavallıların numaralarını bulmaya çalışırsam sinirim katlanacak. Arkadaşlarının cezaları ve pişmanlıkları kat kat artacak" şeklinde ifadeler içeriyordu.

Yüksel Aksu Kimdir?

Yüksel Aksu, 1966 yılında Muğla'nın Ula ilçesinde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sinema ve televizyon bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. 

Yönetmen olarak kısa filmler, belgeseller ve televizyon dizileri yaptı. 2005 yılında yapımcı, yönetmen ve senarist olarak gerçekleştirdiği Dondurmam Gaymak filmiyle yurt içi ve yurt dışında birçok ödül aldı.