Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Selçuk Bayraktar’dan Chatgbt’ye Yerli Rakip: T3 Aile!

Selçuk Bayraktar, Take Off İstanbul’da Türkçe merkezli bir yapay zeka projesi olan T3 Aile’yi duyurdu. Bu proje, Chatgbt gibi dünyada en çok kullanılan yapay zekalara rakip olacak.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 18:13
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 18:13

Selçuk Bayraktar’dan Chatgbt’ye Yerli Rakip: T3 Aile!

Selçuk Bayraktar'dan Yerli Yapay Zeka Müjdesi: T3 Aile Geliyor!

Take Off İstanbul Uluslararası Girişimcilik Zirvesi'nde konuşan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yeni nesil teknoloji alanındaki çalışmalarını anlattı. Bayraktar, dünyada en çok kullanılan yapay zekalardan biri olan Chatgbt'ye rakip olacak yerli bir yapay zeka projesinin de başladığını duyurdu.

Yapay Zeka İnsanlığın Geleceği

Bayraktar, yapay zekanın insanlık için önemli bir konu olduğunu ve dünyanın ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamak için yapay zeka teknolojisini ilerletmek gerektiğini vurguladı. Yapay zekanın hayatımızı değiştiren ve ilerleten bir icat olduğunu belirten Bayraktar, "Yapay zeka dediğimiz şey arka planda çok sayıda çarkın döndüğü karmaşık bir dikiş makinesi gibi bir şey, kendi şuuru olan, inancı olan bir şey değil." dedi.

Selçuk Bayraktar’dan Chatgbt’ye Yerli Rakip: T3 Aile!

Türkçe Merkezli Yapay Zeka: T3 Aile

Bayraktar, yapay zekanın kullanıldığı alanlara da değinerek, dünyada en çok kullanılan yapay zekalardan biri olan Chatgbt'nin türünde bir yapay zeka hazırlığında olduklarını açıkladı. Bu haber, zirveye katılanları heyecanlandırdı ve alkış aldı. Bayraktar, Baykar ve Cezeri'nin ekiplerinin üretimi olan ve tüm dilleri kapsayacak şekilde üretilen Türkçe merkezli bir yapay zeka projesinin başladığını söyledi. Bu projeye T3 Aile ismini koyabileceklerini de belirtti.

Selçuk Bayraktar, yerli yapay zeka projesinin yanı sıra, Türkiye'nin ilk milli insansız savaş uçağı prototipi Bayraktar Kızılelma'nın da geliştirme çalışmalarına devam ettiklerini sözlerine ekledi.