Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Sanal ve Yurt dışı numaralar ile WhatsApp Açma

Sanal Numaralar ve Yurt dışı numaraları ile WhatsApp Nasıl Açılır ? +1 +44 +42 gibi yurt dışı numaraları ile whatsap nasıl onaylanır bu numaralara nasıl ulaşılır bu haberimizde bu konuya değindik.

Yayın Tarihi: 15.11.2020 19:12
Güncelleme Tarihi: 15.11.2020 19:12

Sanal ve Yurt dışı numaralar ile WhatsApp Açma

Sanal Numaralar ve Yurt dışı numaraları ile WhatsApp Nasıl Açılır ? +1 +44 +42 gibi yurt dışı numaraları ile whatsap nasıl onaylanır bu numaralara nasıl ulaşılır bu haberimizde bu konuya değindik. WhatsApp, çok yoğun kullanılan bir sohbet uygulamasıdır. Kullanıcılar birçok amaç için kullanmaktadır. Kullanım amacına göre farklılık gösterse de bazı kullanıcılar kendi numaraları yerine farklı bir numarayla sohbet etmeyi tercih edebilmektedir.
WhatsApp, kullanıcılar arasındaki güvenli iletişimin sağlanabilmesi açısından birçok güvenlik önlemi kullanmaktadır. Bu hususta en fazla önem verilen şey kullanıcıların gerçek bir telefon numarası ile üye olmaları ve uygulamayı kullanmalarıdır. Fakat bazı kullanıcılar çeşitli yöntemler kullanarak bu güvenlik duvarını etkisiz hale getirmeyi başarmakta ve farklı numaralar ile uygulamayı kullanabilmektedir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan diğer kullanıcılar ise bu yöntemleri merak ederek sanal numarayla WhatsApp açma nasıl yapılır şeklinde araştırmalar yapmaktadır.

Sanal Numara Nedir?

Sanal numara, herhangi bir fiziki kart kullanmadan, internet üzerinden edinilen telefon numaraları olarak bilinmektedir. Bu numaraları kullanan kişilerin herhangi bir kimlik bilgisini paylaşmasına veya herhangi bir belgeyi imzalamasına gerek duyulmamaktadır. Bu sebeple birçok bakımdan güvenlik açığını beraberinde getirirken, birçok olumsuz işlem için tercih edilen bir yöntem olarak zihinde yer almaktadır.

Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal numara alma işlemi herhangi bir mağaza veya resmi kurum üzerinden gerçekleşmemektedir. Bu işlem tamamen sanal bir biçimde internet üzerindeki bazı platform ve uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Kullanım amaçları bakımından olumsuz sonuçlar doğurabileceği için bu hizmeti veren platformlar sorumluluk kabul etmemek adına gayrı resmi olarak bu işlemi yapmaktadır.
Sanal numara alma konusunda ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı biçimde hizmet veren platformlar bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak yabancı platformlar tarafından bu hizmet ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ülkemizde ise bazı web siteleri bu hizmeti ücretli olarak sağlamaktadır. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan ve ücretsiz olarak hizmet veren TextNow uygulaması hakkındaki bilgiler aşağıda listelenmiştir.

TextNow

Textnow uygulaması şuan için ülkemiz için hizmet vermemektedir. Yetkili kurumlar tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Bu sebeple Google Play Store gibi yasal uygulama mağazalarından indirilmesi mümkün değildir. Fakat internette çeşitli sitelerden Textnow APK dosyası formatında indirilip, kullanılabilmesi mümkündür. Kullanımı ise oldukça basittir.

  • Öncelikle uygulamayı cep telefonunuza yükleyiniz ve açınız.
  • Ardından giriş için bir üyelik oluşturunuz ve giriniz.
  • Giriş esnasında farklı bir ülke numarası alabilmek için “Don’t use location” seçeneğine tıklayınız.
  • “Choose a phone number” menüsüne 724 veya 281 yazınız. Bunun yerine farklı kodlarda yazılabilir. Şuan için başarılı sonuç veren kodlar bunlardır.
  • Ardından size numara önerileri sunacaktır. Beğendiğiniz bir numarayı seçerek Continue butonuna tıklayınız.

Tüm adımların uygulanmasının ardından seçmiş olduğunuz sanal numarayı almış olacaksınız. Bu numarayı dilediğiniz platform üzerindeki üyelik vb. işlemler için kullanabilirsiniz. Edinmiş olduğunuz sanal numara daha önce birçok kullanıcı tarafından kullanılmış olabilir. Bu sebeple bazı platformlardan engellenmiş olma ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yeniden üyelik alıp yeni bir numara tercih etmeniz gerekecektir.

Sanal Numarayla WhatsApp Açma Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulaması üzerinden bir hesap oluşturulması işlemi tüm kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Sahip olunan telefon numarasına gönderilen onay kodunun uygulamaya girilmesi yöntemi ile işlem başarıyla gerçekleştirilmektedir. Sanal numarayla WhatsApp açma işlemi de aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Sanal numaranın edinildiği platform yardımıyla gelecek kodun WhatsApp uygulamasına girilmesi yeterli olacaktır.
WhatsApp kullanmak için edinilen sanal numaranın bulunduğu platformun ara yüz ve sistem özellikleri farklı olacağından ötürü, numaraya gönderilen doğrulama kodunun nereden görüntüleneceği değişiklik gösterecektir. Bu sebeple kullanıcının ilgili platformun kullanımı konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer edinilen sanal numara daha önce WhatsApp’ta kullanılmış ve uygulama tarafından tespit edilerek engellenmiş ise doğrulama kodu ulaşmayacaktır. Bunun sonucunda yeni bir numara edinilmesi gerekebilecektir.