Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Samsung Display, Apple’ın katlanabilir panelleri için geliştirme yeniden organize ediyor!

Apple tedarikçisi Samsung Display’in, katlanabilir ekrekranların geliştirilmesi konusunda operasyonel verimlilik sağlamak için Apple’ın çalışma ekibini tekrar organize ettiği öğrenildi.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 15:48
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 15:48

Samsung Display, Apple’ın katlanabilir panelleri için geliştirme yeniden organize ediyor!

Samsung Display’in Apple’ın çalışma ekibine el atacağı öğrenildi. Güney Koreli teknoloji devi, 2019 yılından bugüne kadar katlanabilir ekranlar üreterek elde ettiği uzmanlığı bütünleştirerek Apple'ın ilk katlanabilir ekranlarını beklerken becerilerini güçlendirmeyi planlıyor.

Edinilen bilgilere göre, Samsung Display ve aynı zamanda, LG Display'in Apple'ın katlanabilir ekranları konusunda 20 ve 25 inç ebatlarında paneller de olmak üzere yeni projeler geliştirdiği öğrenildi. Panel ebatının belirli bir cihaza mı, yoksa bir panel üretim sürecine mi ilişkin olduğu şu an için kesinleşmedi.

Apple'ın bir süredir katlanabilir ekranlar konusunda geliştirmeler yaptığı ve bu buna yönelik çok sayıda patent başvurusu yaptığı biliniyor. 2020 yılı eylül ayında ortaya atılan iddialar, Güney Koreli teknoloji devinin Apple'a gelecekteki katlanabilir iPhone konusunda katlanabilir ekran numuneleri sağladığına işaret ediyordu. Fakat şu ana kadar Apple'ın Güney Koreli teknoloji devinin teknolojisini kullanmayı düşündüğüne ilişkin yeterli bir bilgi yoktu.

apple

KATLANABİLİR EKRAN EN ERKEN 2025’TE

Bloomberg, 2021’de Apple'ın katlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde "erken çalışmalara" start verdiğini, fakat o dönem katlanabilir bir telefonu çıkarma konusunda garanti veremediğini öne sürdü. 2021 yılındaki geliştirme süreçleri bir ekrandan ileriye gitmemişti ve Apple'da tam katlanabilir telefon prototipleri bulunmuyordu.

Apple analisti Ming-Chi Kuo ilk olarak Apple'ın gelecek yıl katlanabilir bir telefonu tanıtacağını paylaşmıştı. Fakat geçen yıl öngörüsünü güncelledi ve şirketin 2025 ya da sonraki yıllara kadar katlanabilir bir telefon tanıtma ihtimalinin çok olmadığını aktardı. Ekran analisti Ross Young da katlanabilir bir telefonu en erken 2025’de görebileceğimizi iddia etti.