Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sahipsiz köpeklerin saldırdığı, çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Ankara’da, okula giden bir ilkokul öğrencisi, sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Çocuğun sağlık durumu ciddi. Mahalle sakinleri, köpeklerin toplatılmasını istiyor.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 16:11
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 16:11

Sahipsiz köpeklerin saldırdığı, çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Vildan Nurettin Demirer İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi T.Y, Keçiören ilçesi Kafkas Mahallesi’ndeki evinden sabah saatlerinde okula gitmek için çıktı. Kafkas Ortaokulunun arkasındaki boş arazide çok sayıda sahipsiz köpeğin saldırısına uğrayan T.Y. ağır yaralandı. Olayı gören vatandaşların taş ve sopayla müdahale ederek köpeklerin saldırısından kurtardığı çocuk, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Durumunun ağır olması nedeniyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesine sevk edilen ve yoğun bakımda tedavi altına alınan T.Y’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Çocuğun ailesi ve yakınları, hastane önünde endişeli bekleyişini sürdürüyor.

Sahipsiz köpeklerin çocuğa saldırmasının ardından olay yerinde toplanan mahalle sakinleri, köpeklerin acilen toplatılmasını istedi.

Mahalle sakinleri, boş arazideki alanda sahipsiz 50’ye yakın köpek bulunduğunu belirterek, köpeklerin okulun açık kapısından içeri girip, tellerden de atladığını söyledi.

Mahalle sakinleri, daha önce de başka çocukların da saldırıya uğradığını, çocuklarının güvenliği için belediyeden önlem alınmasını talep etti.