Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Sadece 50 KPSS puanı hayatınızı değiştirecek! Kısa yoldan zabıta memuru olacaksınız

Gaziantep ili Şehitkamil Belediyesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika Açıklama ile zabıta memuru olarak istihdam edilmek üzere KPSS puanı esas alınmak şartı ile zabıta memurun alımı yapılacağı belirtilmiş bulunmaktadır.

Yayın Tarihi: 17.11.2023 14:59
Güncelleme Tarihi: 17.11.2023 14:59

Sadece 50 KPSS puanı hayatınızı değiştirecek! Kısa yoldan zabıta memuru olacaksınız

Özel sektörde çalışan birçok insan, gerek maaşlarında gerekse iş garantisi olmaması sebebiyle memur olma hayali kurmakta. Çeşitli kamu kurumlarında çalışmak adına açıklamaları gün gün takip etmekte. Kamu kurumları da sene içerisinde personel ihtiyaçlarını gidermek adına çeşitli ilanlar yayınlamaktadır. KPSS puanı ile personel alımı yapılan kamu kurumları ilanlarına başvurmak isteyen adayların belirtilen şartları karşılamaları ve belirlenen tarihler aralığında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Gaziantep ili Şehitkamil Belediyesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika Açıklama ile zabıta memuru olarak istihdam edilmek üzere KPSS puanı esas alınmak şartı ile zabıta memurun alımı yapılacağı belirtilmiş bulunmaktadır. Öte yandan belirtilen şartlar arasında 2022 KPSS puanının en az 50 olması şartı yer alıyor.

memr

 

Gaziantep Şehitkamil Belediye başkanlığı zabıta memur alımı yapacağı duyurusunu resmen yayınladı. Bu kapsamda en az 50 KPSS puanı ile 35 zabıta memuru alacağını belirtti. En az KPSS puanı 50 olması gerekecek. Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere Belediye zabıta yönetmeliği hükümlerine göre en az 50 KPSS puanı alan adaylar için bazı şartları taşımak ta gerekecek. Boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Şehitkamil Belediye Başkanlığında istihdam edilmek üzere zabıta memurluğu alımı için bazı başvuru şartları gerekmekte. .En az 50 KPSS puanı alması zorunluluğu gereken başvuru şartları içerisinde sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekmekte. Başvuruların şahsen yapılacağı belirtilmiş bulunmakta. En az B sınıfı sürücü belgesini sahip olmak şartı mevcut iken üniversitelerin yerel yönetimler lisans programından ve mahalli idareler önlisans programlarından birinden mezun olma şartı da aranıyor.