Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Rize'de ağaç dikti

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi rekreasyon alanında düzenlenen ağaç dikimi etkinliğine katıldı.

Yayın Tarihi: 11.11.2023 19:24
Güncelleme Tarihi: 11.11.2023 19:24

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Rize'de ağaç dikti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Rize'ye gerçekleştirdiği ziyarette Vali İhsan Selim Baydaş'ın daveti üzerine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) rekreasyon alanında düzenlenen ağaç dikimi etkinliğine katıldı. 

Vali Baydaş ile birlikte fidanları toprakla buluşturan Şahin, Rize'de diktiği ağacı her yıl sulamaya geleceğini taahhüt etti. Etkinlikle ilgili konuşan Şahin, memleketi Rize'ye başka bir sebep ile geldiğini, ancak Vali'nin fidan dikimi önerisiyle heyecanlandığını ve bu nedenle etkinliğe katıldığını belirtti. Rize gibi yeşili bol bir memlekette dikili ağacının olmasının kendisini memnun ettiğini söyleyen Şahin, her sene bu ağacı gelip sulama sözü verdi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Türkiye'nin Avrupa'da yeşil alanı en fazla çoğaltan ülke olduğuna dikkat çekerek, ülkede ağaçlandırma bayramının kutlandığını ifade etti. Yeşil alanın önemine vurgu yapan Vali Baydaş, Rize'nin bölgede yeşilin başkenti olarak adlandırıldığını belirterek, ağaçlandırma çalışmalarının her alanda devam ettiğini söyledi.