Polat çiftine düzenlenen operasyonda flaş gelişme

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama, belgede sahtecilik, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarından dolayı yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 6 kişiden 5’i emniyetteki sorgularının ardından adliyeye gönderildi. Gözaltına alınanlar arasında, Polat çiftinin 1 milyon 800 bin liralık paralarını Ankara’dan kaçırmaya çalışırken yakalanan Mustafa Özalp ve kız arkadaşı Kübra Doğan da bulunuyor.

Polat çiftine düzenlenen operasyonda flaş gelişme

Dilan ve Engin Polat çiftinin başını çektiği suç örgütüne yönelik soruşturma devam ediyor. Polat çiftinin kara para aklama, belgede sahtecilik, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarına karıştığı iddia edilen 6 kişiden 5’i emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarıldı.  Adliyeye sevk edilenler arasında, Polat çiftinin 1 milyon 800 bin liralık paralarını Ankara’dan kaçırmaya çalışırken ele geçirilen Mustafa Özalp ve kız arkadaşı Kübra Doğan da var. 

POLAT ÇİFTİNİN ASİSTANI SERBEST KALDI

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama, belgede sahtecilik, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarından dolayı başlatılan soruşturma kapsamında, çiftin asistanı Dilara Ülger de gözaltına alınmıştı. Ülger, emniyetteki ifadesinin ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Ülger’in, Polat çiftinin suçlarına karışmadığı, sadece asistanlık yaptığı iddia edildi.

1 MİLYON 800 BİN LİRALIK VURGUN YAPAN ÇİFT YAKALANDI

Polat çiftinin suç ortaklarından Mustafa Özalp ve kız arkadaşı Kübra Doğan ise, Ankara’da düzenlenen operasyonda yakalandı.

Özalp ve Doğan’ın, Polat çiftinin 1 milyon 800 bin liralık paralarını Ankara’dan kaçırmaya çalıştıkları belirlendi.

Polis ekipleri, Özalp ve Doğan’ın kullandığı aracı durdurarak, araçta yaptıkları aramada, paraları buldu.

Özalp ve Doğan, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

DİĞER 3 ŞÜPHELİ DE ADLİYEDE

Polat çiftinin suç ortaklarından Uğurcan Ayyıldız, Gözde Bilgiç ve İsmail Bilgiç de emniyetteki sorgularının ardından adliyeye gönderildi.

Bu 3 şüphelinin, Polat çiftinin kara para aklama, belgede sahtecilik, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarına nasıl karıştıkları araştırılıyor.

Polat çiftinin, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandığı ve tutuklandığı hatırlatıldı. Polat çiftinin, sahte belgelerle yüzlerce milyon liralık vurgun yaptıkları, vergi kaçırdıkları ve kara para akladıkları iddia ediliyor.

Polat çiftinin, lüks hayatlarıyla sosyal medyada da gündem olmuşlardı. Soruşturma kapsamında, Polat çiftinin mal varlıklarına el konuldu.