Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0%
EURO
33,5 0,01%
ALTIN
2.012,87 0,04%

PlayStation Portal’ın karaborsası oluşmaya başladı!

PS5 için üretilen taşınabilir oyun aksesuarı olan PlayStation Portal’ın Türkiye’de karaborsası oluşmaya başladı. Buna göre, PlayStation Portal için Sahibinden gibi çevrim içi ilan platformlarında ilanlar yayımlanmaya başladı. İşte konuya ilişkin merak edilen tüm detaylar...

Yayın Tarihi: 21.11.2023 21:26
Güncelleme Tarihi: 21.11.2023 21:26

PlayStation Portal’ın karaborsası oluşmaya başladı!

Türkiye’de destek sayfaları açılan PlayStation Portal konusunda Sahibinden gibi çevrim içi ilen mecralarındaki karaborsa başlangıç fiyatı 11 bin lira olarak gerçekleşti. Halen Türkiye’de resmi olarak hangi tarihte satışa sunulacağı belli olmayan fakat yakın zamanda piyasaya çıkması öngörülen ürün, 15 Kasım tarihinde İngiltere, Amerika, Fransa ve Almanya başta olmak üzere birçok ülkede satışa çıkmıştı.

playstation portal

PLAYSTATİON 5’E SAHİP OLMAK GEREKİYOR

Portal kaçıran oyun severler için ilk etapta bulut oyunculuğu merkeze almıyor. PlayStation Portal’ı alan oyunseverlerin mutlaka bir PlayStation 5‘e sahip olması şartı aranıyor. Oyunlar bu cihaza kablosuz ağ bağlantısı kullanılarak PS5 vasıtasıyla yükleniyor. Yani PlayStation Portal’ın merkezinde “Remote Play / Uzaktan Oynama” teknolojisi yer alıyor.

Bu özelliği Sony, kendisi şu şekilde açıklıyor: “Uzaktan Oynama özelliğiyle PlayStation konsolunuzu Wi-Fi bağlantısının olduğu her yerden uzaktan kontrol etme imkânınız olacak. Örneğin evde hareket ederken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini yaşamak için başka odadaki bilgisayarı ya da akıllı cep telefonu kullanmanız yeterli olacak.”