Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,93 0,02%
EURO
33,47 0%
ALTIN
2.012,9 0,04%

Pençe-Kilit’ten nokta atışı operasyon: 5 PKK’lı terörist SİHA ile etkisiz hale getirildi

Silahlı güçler terör örgütlerine yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu’nda 5 PKK’lı teröristin SİHA ile etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlık, teröristler için kendilerini bekleyen sondan kaçış olmadığını vurguladı.

Yayın Tarihi: 01.12.2023 09:44
Güncelleme Tarihi: 01.12.2023 09:44

Pençe-Kilit’ten nokta atışı operasyon: 5 PKK’lı terörist SİHA ile etkisiz hale getirildi

Terör örgütleri, ülkenin birlik ve bütünlüğüne, halkın huzur ve güvenliğine yönelik saldırılarını sürdürüyor. Bu saldırılara karşı, silahlı kuvvetler, teröre geçit vermeyen kahraman askerler, vatan savunmasında gösterdikleri fedakarlık ve cesaret ile terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele veriyor. Operasyonlarda, teröristlerin inlerine girerek, onları etkisiz hale getiren silahlı kuvvetler terör örgütlerinin kökünü kazımak için gece gündüz demeden çalışıyor. Silahlı kuvvetler bu kapsamda yapılan operasyonlara bir yenisini daha ekledi.

 Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TERÖRİSTLERİN İNİ SİHA İLE BOMBALANDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, operasyona ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında, Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik operasyonlarımız aralıksız devam ediyor. Operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, SİHA ile etkisiz hale getirildi. Teröristlerin inleri SİHA ile bombalanarak imha edildi. Teröristler için kendilerini bekleyen sondan kaçış yok!”

operasyon

OPERASYONLARDA 100’DEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Pençe-Kilit Operasyonu, 28 Mayıs 2019 tarihinde başlatılmıştı. Operasyonun amacı, Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK’nın faaliyet gösterdiği bölgeleri temizlemek ve sınır güvenliğini sağlamaktı. Operasyonlarda bugüne kadar binlerce terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi. Operasyonlar, terör örgütü PKK tamamen yok edilinceye kadar devam edecek.