Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,73 1,38%
EURO
35,01 0,27%
ALTIN
2.434,7 2,34%

Pençe-Kilit’te 5 terörist daha öldürüldü

Hava Kuvvetleri, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirdi. Milli Savunma Bakanlığı, operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini açıkladı.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 14:35
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 14:35

Pençe-Kilit’te 5 terörist daha öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik hava harekatı düzenlendi. Hava Kuvvetleri, bölgede tespit edilen 5 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, operasyona ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Bakanlık, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terör yuvalarını güçlü şekilde vurmaya devam ediyor. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlara kararlılıkla devam edecek."  ifadelerini kullandı.

operasyon

“TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE”

Operasyonun, terör örgütüne ağır bir darbe indirdiği belirtildi. Bölgede tespit edilen teröristlerin, örgütün sözde yöneticileri arasında olduğu ve terör faaliyetlerine katıldıkları öğrenildi. Operasyonda, teröristlere ait silah, mühimmat ve malzemeler de imha edildi.

Operasyonun, Pençe-Kaplan ve Pençe-Şimşek operasyonlarıyla eş zamanlı olarak yürütüldüğü bildirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK’nın varlığını sonlandırmak için bölgede geniş çaplı operasyonlar gerçekleştiriyor. Operasyonlar, Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde yürütülüyor.

“TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLIYIZ”

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadelede kararlı olduklarını ve bu konuda uluslararası toplumdan destek beklediklerini vurguladı.