Özgür Özel mazbatasını aldı

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, TBMM’deki makamında düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Özel, yeni MYK’sını kuracak ve ilk ziyaretini deprem bölgesi Hatay’a yapacak.

Özgür Özel mazbatasını aldı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlığa seçilen Özgür Özel, bugün TBMM’deki makamında düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Özel’e mazbatasını CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır verdi.

Törene CHP milletvekilleri, parti yöneticileri ve çalışanları katıldı.

YENİ MYK GENİŞ KAPSAMLI OLACAK

Özgür Özel, genel başkan olarak ilk iş olarak yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) belirleyecek.

Özel’in yeni MYK’sının geniş kapsamlı olacağı ve her alana bir atama yapacağı belirtiliyor. Özel, yeni MYK üyelerini yarın açıklayacak.

İLK GRUP TOPLANTISI SALI GÜNÜ

Yeni MYK’nin 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek Özel, salı günü de genel başkan olarak ilk kez grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek. Özel, grup toplantısında CHP’nin yeni vizyonu, hedefleri ve stratejileri hakkında konuşacak.

İLK ZİYARET DEPREM BÖLGESİNE

Özgür Özel, genel başkan olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü deprem bölgesi Hatay’a yapması bekleniyor.

Özel, depremde zarar gören vatandaşlarla bir araya gelecek, onlara moral verecek ve CHP’nin depremzedelere yönelik taleplerini dile getirecek.

Özel, Hatay’ın ardından “ikinci memleketim” dediği Osmaniye’yi ziyaret edecek. Özel, Osmaniye’de partililerle ve halkla buluşacak.