Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Özgür Özel: Kemal Bey’in elimi kaldırmasına izin vermediler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurultayda yaşanan gerginliklere değerlendirmelerde bulundu. Özel, "Kılıçdaroğlu elimi kaldıracaktı ama engellediler." Dedi. Özel, yerel seçimlerde İYİ Parti ile işbirliği yapabileceklerini de belirtti.

Yayın Tarihi: 07.11.2023 12:42
Güncelleme Tarihi: 07.11.2023 12:42

Özgür Özel: Kemal Bey’in elimi kaldırmasına izin vermediler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurultayın ardından ilk kez konuştu. Özel, kurultayda yaşanan olayları, Kemal Kılıçdaroğlu ile arasındaki ilişkiyi, Selvi Kılıçdaroğlu ile yaptığı konuşmayı, İmambakır Üküş’ün tutumunu ve yerel seçimlerdeki ittifak planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“KEMAL BEY PARTİMİZİN EVLADI DEDİ

Özel, kurultayın ikinci tura kalmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini arayarak “Özgür partimizin evladı, partimiz ona emanet” dediğini ve elini kaldırmak için salona doğru yola çıktığını söyledi.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun etrafındakilerin buna izin vermediğini ve onu devam etmeye ikna ettiklerini belirten Özel, “Kemal Bey elimi kaldırmak için gelmişti ama engellediler. Ben kaldırdı kabul ediyorum.” dedi.

Özel, kurultay sırasında Selvi Kılıçdaroğlu ile arasında geçen diyaloğu da şöyle anlattı:

“Selvi Hanım’ın bana ‘Bunu söylemeniz doğru olmadı. 39 milletvekili belirlenirken, ‘orada değildik’ demeniz. Vardın biliyorum.’ dediğini açıkladım. Cevap vermedim. Kemal Bey kalkınca Selvi Hanıma dedim ki, ‘Ben heyette yoktum. Oğuz Kaan Salıcı dışında kimse bilmiyordu’ dedim.”

“ÜKÜŞ’E YAKIŞTI AMA PARTİYE YAKIŞMADI”

Özel, gündeme gelen ve Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak bilinen gazeteci İmambakır Üküş’ün “Çekilemezsiniz” diyerek Kılıçdaroğlu’na çıkıştığı görüntülerle ilgili de konuştu.

Özel, “Üzüldüm. Bahsedilen kişi kampanya boyunca bana hakaret etti. O kişiye yakıştı ama partiye yakışmadı.” ifadelerini kullandı.

“YEREL SEÇİM İÇİN FARKLI FARKLI İTTİFAKLAR KURMAK LAZIM”

Özel, 6’lı masadaki liderlerle görüşeceğini ancak Millet ittifakının denenmiş ve başarılı olamamış bir model olduğunu söyledi.

 Özel, yerel seçimlerde farklı farklı ittifaklar kurmak gerektiğini belirterek, “Benim görüşüm yerel seçim için farklı farklı ittifaklar kurmak lazım. Her yerin kendi gerçekliğine göre…” dedi.

Özel, İYİ Parti ile işbirliği yapabileceklerini de dile getirerek, “İYİ Parti ile belli yerlerde işbirliğine gitmekten yana olduğumu söyledim. Bu konuda Meral Hanım’la da görüşeceğim.” diye konuştu.