Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na vefa: Emekleri unutulmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk grup toplantısında 13 yıl boyunca partiyi yöneten Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Özel, “Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz.” dedi. Özel, gölge kabine, Hatay ziyareti ve yargıdaki gerginliğe dair konuştu.

Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na vefa: Emekleri unutulmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk grup toplantısında konuştu. Konuşmasının başında, 13 yıl boyunca CHP’nin başında bulunan ve 37. Olağan Kurultay’da aday olmayarak yerini Özel’e bırakan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Özel, Kılıçdaroğlu’nun demokrasi mücadelesinde gösterdiği cesaret ve kararlılığı övdü.

Özel, “Artvin’de PKK’nın hedefi olmuş, Çubuk’ta linç girişimine uğramış, Ankara’dan İstanbul’a 432 kilometere yürüyerek dünya siyasi tarihine geçmiş genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu saygıyla selamlıyorum. Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz. Kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

GÖLGE KABİNE GÖREVE BAŞLADI

Özgür Özel, CHP tarihinde ilk kez gölge kabine görevlendirmesi yaptıklarını duyurdu.

Özel, gölge kabine üyelerinin AKP’nin kabine üyelerini yakından takip edeceklerini, doğrulara destek vereceklerini, yanlışlara engel olmaya çalışacaklarını söyledi.

Özel, gölge kabine üyelerinin yarısının kadın olduğunu belirterek, “Gölge kabinemizi toplumun tam yarısını oluşturan ve hepimize emekleri olan bütün kadınlara emanet ediyorum.” dedi.

HATAY’I UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Özgür Özel, ilk ziyaretini söz verdiği gibi Hatay’a yaptığını anlattı. Özel, Hatay’da siyaset yapmadığını, sadece halkı dinlediğini ve ziyaret ettiğini söyledi.

Özel, Hatay’da yaşanan deprem felaketinin halen devam ettiğini, kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının yetersiz olduğunu, Hatay halkının tek sevincinin Hatayspor’un başarısı olduğunu ifade etti.

Özel, “Ben Sayın Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk’ün koltuğunu devraldım, ‘Hatay benim şahsi meselem.’ Unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

YARGI YÜRÜYÜŞÜ

Özgür Özel, DİSK’in Ankara’dan İstanbul’a yürüdüğünü hatırlatarak "Ülkenin cumhurbaşkanının da içinde olduğu yargı darbesine yönelik eyleme katıldık. Şimdi bir başka yürüyüş var. DİSK Ankara'dan İstanbul'a yürüyor. Biz de onları Ankara'da karşılayacağız." dedi.