Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Özel'den Bahçeli'ye yanıt: Kolaycılığa kaçmasın, belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel Şehit Aileleri ve Gazile Çalıştayı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yayın Tarihi: 13.06.2024 12:33
Güncelleme Tarihi: 13.06.2024 12:33

Özel'den Bahçeli'ye yanıt: Kolaycılığa kaçmasın, belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) düzenlediği Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştay’ına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel de katılım gösterdi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve Özgür Özel’in de yer aldığı çalıştayın tamamlanmasının ardından basın mensupları Özgür Özel’e çeşitli sorular sordu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Allah bana yeter” ifadelerinin yer aldığı yüzük hakkında değerlendirme yapan Özel, “bir yüzüğe israf edecek nefesi olmadığını” söyledi. 

Basın mensupları dün Bahçeli’nin yaptığı yazılı açıklamayı işaret ederek sorun olup olmadığını sorarken, Özgür Özel, durumun Cumhur İttifakı’nı ilgilendirdiğini ifade etti. Son seçimlerde ittifak yapmadıklarını ve yalnız seçime girdiklerini söyleyen Özel, 47 yılın en yüksek oyunu alarak birinci parti olduklarını kaydetti. İttifak ortakları olmadığı için kavga edecek kimseleri de olmadığını söyleyen Özel, “belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var” ifadelerini kullandı. 

Bahçeli’nin ittifak çağrısına Özel’den yanıt geldi 

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin dünkü yazılı açıklamasında AK Parti ve CHP arasındaki ittifaka değinirken Özel, “kendi ittifakından memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir” ifadelerini kullandı. “Türkiye İttifakı” vurgusu yapan Özel, CHP’nin başka bir partinin ittifakına ihtiyacı olmadığını kaydetti. Kendilerinin en düşük emekli maaşının asgari ücrete eşitlenmesi gerektiği mücadelesini vereceklerini söyleyen Özel, “genel başkan yardımcısı Sayıştay üyesi yapmak için ricacı olamayacaklarını” söyledi. 

Kendilerine ittifak önerisi yapılmamasını söyleyen Özel, bugünün sorumlularının sorumluluğu taşıyacak olduğunu kaydetti. Devlet Bahçeli’nin kolaycılık yapmaması gerektiğini söyleyen Özel, şunları ekledi: 

“Sayın Bahçeli şöyle bir kolaycılık yapmasın; memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesin. Bu sorunları ya çözsünler ya da bıraksınlar biz çözeriz."

Son olarak Özel, Bahçeli’nin bu çıkışına yönelik erken seçimin gelip gelmeyeceği sorusuna da yanıt verdi. Erken seçimin Bahçeli’nin uzmanlık alanı olduğunu söyleyen Özel, erken seçim çağrısı yapılması durumunda değerlendireceklerini kaydetti.