Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Oyunseverleri üzen açıklama! Xbox Game Pass, PlayStation’a gelmeyecek!

Xbox Game Pass’a yönelik açıklamalar yapan Xbox’ın başkanı Phil Spencer, abonelik sistemini PlayStation ve Nintendo gibi platformlara getirmek gibi bir düşüncelerinin bulunmadığını söyledi. İşte merak edilen her şey...

Yayın Tarihi: 04.12.2023 11:58
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 11:58

Oyunseverleri üzen açıklama! Xbox Game Pass, PlayStation’a gelmeyecek!

Yakın zamanda, Microsoft'un üst düzey yöneticilerinden biri, Microsoft'un Xbox Game Pass'i PlayStation ve Nintendo’ya getirme düşüncesinden söz etmişti. Ancak buna rağmen Xbox’ın başkanı Phil Spencer, böyle bir düşüncelerinin bulunmadığını ifade etti.

Spencer, Windows Central’le yaptığı bir röportajda Xbox Game Pass’e yönelik değerlendirmeler yaptı. Spencer, 3’üncü taraf oyunları abonelik hizmetini uygulayabilmek amacıyla yılda bir milyar doları aşkın harcama yapacaklarını kaydetti. Xbox’ın patronu, bunun gerçekten büyük bir para olduğunu fakat yine de Xbox Game Pass'i geliştirmek için her şeyi yapacaklarını açıkladı.

xbox

XBOX GAME PASS, PLAYSTATİON’A GELMEYECEK

Spencer, yakın zamanda konuya ilişkin şunları söylemişti:

“Game Pass'i PlayStation ya da Nintendo gibi platformlara getirme gibi bir düşüncemiz bulunmuyor. Aslında donanım platformumuza sadakatle yaklaşan oyunseverler için yenilik yapmayı nasıl sürdürebileceğimize odaklanmak istiyorum. Geliştirdiğimiz şeye gerçekleştirdikleri yatırım hususunda kendilerini nasıl iyi hissetmelerini sağlarız?

Spencer, yaptığı bu açıklamayla uzun zamandır konuşulan bu konunun artık gerçekleşmeyeceğini gösterdiği belirtildi.