Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Oyunseverlere kötü haber! The Last of Us’ın bir oyunu daha iptal oldu.

Naughty Dog perşembe günü yaptığı açıklamada, The Last of Us evreninde inşa ettiği çok oyunculu oyunu iptal ettiğini açıkladı.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 10:50
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 10:50

Oyunseverlere kötü haber! The Last of Us’ın bir oyunu daha iptal oldu.

The Last of Us oyuncularına kötü haber geldi. Oyun şirketi Naughty Dog, The Last of Us’ın çok oyunculu oyununun iptal olduğunu duyurdu.

Şirket, The Last of Us Part II üzerinde çalışırken bile The Last of Us Online'ın ön yapım aşamasında olduğunu belirtti.

Fakat Naughty Dog, "The Last of Us Online'ı yayınlamak ve desteklemek için tüm stüdyo kaynaklarımızı yıllarca tanıtım sonrası içeriği desteklemeye ayırmamız gerekecekti ve bu da gelecekteki tek oyunculu oyunların geliştirilmesini ciddi şekilde etkileyecekti. Dolayısıyla önümüzde iki yol vardı: Yalnızca canlı hizmet veren bir oyun stüdyosu olmak ya da Naughty Dog'un mirasını tanımlayan tek oyunculu anlatı oyunlarına odaklanmaya devam etmek” açıklamasını yaptı.

The Last of Us

TEK OYUNCULU OYUN ÜZERİNE ÇALIŞILIYOR

Buna göre, Naughty Dog’ın ikinci yolu seçtiği ve ayrıca, birden fazla büyük yeni tek oyunculu oyun üzerinde çalıştığı belirtildi.

Bloomberg'in Sony'nin oyunun yönünü yeniden değerlendirdiğini bildirmesinden kısa bir süre sonra Naughty Dog'un mayıs ayında oyunda bir erteleme duyurması nedeniyle The Last of Us Online'ın geliştirilmesinde zaten bir sorun varmış gibi görünüyordu. Aynı erteleme duyurusunda Naughty Dog "yepyeni bir tek oyunculu deneyim" üzerinde çalıştığını da açıkladı.

The Last of Us Online'ın iptali, Sony'nin canlı hizmet hedeflerini daha geniş bir şekilde geri çekmesine katkıda bulunuyor. Mart 2026'ya kadar 12 canlı hizmet oyunu yayınlamak yerine, şimdi yalnızca 6 oyun yayınlamayı planlıyor.

Sony ve Naughty Dog'un The Last of Us Part II Remastered'ı 19 Ocak 2024'te yayınlanacak. Hit HBO dizisinin ikinci sezonu 2025'te gösterime girecek.