Otobüs şoförü, 15 kişinin linç ettiği genci son anda kurtardı

Ankara’da bir otobüs şoförü, hayatının en korkunç anlarına tanık oldu. Mamak’ta sefer yapan şoför, 15 kişilik bir çetenin saldırısına uğrayan bir genci son anda otobüsüne alarak hayatta kalmayı başardı. Olayın şok edici görüntüleri ise otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Otobüs şoförü, 15 kişinin linç ettiği genci son anda kurtardı

Olay, 7 Kasım akşamı saat 22.30 sıralarında Bağlarbaşı Caddesi’nde yaşandı. Abidinpaşa - Batıkent hattında çalışan Özel Halk Otobüsü Şoförü Fevzi Bolatbaş, yolculuk yaparken bir anda ortalığın karıştığını gördü.

 Yaklaşık 15 kişilik bir grup, yolda yürüyen bir genci durdurup dövmeye başladı.

 Bolatbaş, vicdanının sesini dinleyip otobüsü durdurarak gence yardım etmeye karar verdi. Otobüsün kapılarını açan Bolatbaş, linç edilen genci içeriye aldı ve kapıları hemen kilitledi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, gencin otobüse biner binmez “Otobüsten indim. Bir anda saldırdılar. Hiçbirini tanımıyorum” diye bağırdığı duyuldu.

Gencin başından kan aktığı ve yüzünde morluklar olduğu da görüldü.

Otobüsteki diğer yolcular da gence su verip yaralarını sardı.

“SAĞLIK EKİPLERİNİ ARAYALIM DEDİK, BİR ŞEYİM YOK DEDİ”

Gencin sağlık durumunun iyi olduğunu söylemesi üzerine Bolatbaş, otobüsü hareket ettirdi.

Bir süre sonra gencin istediği yerde otobüsten indiği ve polise giderek şikayette bulunduğu öğrenildi.

Olayın ardından konuşan Bolatbaş, “Otobüsle seyir halindeydim. Gençlerin kavga ettiğini gördüm. 15 kişi, bir kişiyi dövüyordu. Vicdanım el vermedi. Otobüsü sağa çektim. Dayak yiyen gençte otobüse doğru koşuyordu. Hemen içeriye alıp gittim. İki tarafı da tanımıyorum. Kendisini iki durak sonra indirdim. Daha önce hiç görmemiştim. Hangi şoför görse aynı şeyi yapardı. İlk gördüğümde içim acıdı, darp edilen genç etrafta koşuşturuyordu. Kafası kanıyordu. Sağlık ekiplerini arayalım dedik, ‘Bir şeyim yok’ dedi” diye konuştu.