Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,62 0,32%
EURO
35,05 0,42%
ALTIN
2.425,38 0,09%

OPEN IA’dan kovulan CEO Sam Altman'nın geri dönmesine talep yoğun!

Yapay zekâ alanındaki en büyük şirketlerden OpenAI’ın CEO’su Sam Altman, şirketten kovulmuştu. Ancak, şirket yatırımcıları ve çalışanları Altman’ın geri dönmesini istiyor. İşte merak edilenler...

Yayın Tarihi: 19.11.2023 21:19
Güncelleme Tarihi: 19.11.2023 21:19

OPEN IA’dan kovulan CEO Sam Altman'nın geri dönmesine talep yoğun!

Yapay zekâ teknolojisinin lokomotif şirketi OpenAI, kullanıma sunacağı DALL-E 2 ile herkesi heyecanlandırmıştı. Ayrıca, ChatGPT de ilave edilince yapay zekânın temel kabiliyetleri görülmeye başlandı. Bu 2 ürün kapsamındaki gelişmeleri de OpenAI’ın yüzü olan Sam Altman kamuoyuyla paylaşıyordu.

Ancak, OpenAI’ın CEO Altman’ı kovduğu öğrenildi. Sosyal medya platformlarında adeta deprem etkisi yaratan bu olayın ardından Altman’ın yerine kısa süreli biri CEO olarak görev alıyor. Aynı zamanda, Altman’ın kovulmasından sonra şirket için önemli biri de istifasını verdi.

openıa

ÇALIŞANLAR VE YATIRIMCILAR, ALTMAN'IN GERİ DÖNMESİNİ İSTİYOR

Eski CEO Altman'ın bu sabah X hesabından yaptığı "OpenAI ekibini çok seviyorum." paylaşımı, OPENAI personellerince sevgi göstergeleri ile beraber paylaşıldı.

Öte yandan, şirketin yatırımcıları, yönetimden sıyrılıp Altman ve aynı zamanda, Brockman'ı geri döndürmeyi arzuluyor. Ayrıca, iddiaya göre, Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın da Altman’ı atacağı adımlarda destek verecek. Bu kapsamda, Nadella ve Altman’ın iletişim halinde olduğu belirtildi.