Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Okula giden çocuğunuz varsa DİKKAT! Yarın hasta olabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde yapılan değerlendirme sorasında son dakika uyarısı yapıldı.

Yayın Tarihi: 03.12.2023 20:54
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 20:54

Okula giden çocuğunuz varsa DİKKAT! Yarın hasta olabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde yapılan değerlendirme sorasında son dakika uyarısı yapıldı. Haftalık hava durumu raporu açıklaması sonrasında yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış ile birlikte hava sıcaklıklarının birden düşeeği belirtilirken, özellikle de okula giden çocuklar için ebeveynler uyarıldı. Hafta sonu bulutlu olsa da ılıman bir hava hakimdi. 

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen tarafından özellikle de önümüzdeki hafta için uyarı paylaşımları yapıldı. Pazartesi sabah saatleri itibari ile hava sıcaklıkları birden düşecek. Hafta sonu etkisinden çıkamayan velilerin, çocuklarını okula gönderirken, giyimlerine dikkat edilmesi konusunda uyarırken, hastalıkların yaygınlaşabileceği açıklaması da yapıldı. 

HV

SAĞANAK YAĞIŞ

Ülkemiz genelinde kuzey ve batıda puslu hava hakim iken Marmara, (Afyon hariç) Ege ve Batı Karadeniz'in gökgürültülü ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Trakya ve Çanakkale ile Edremit Körfezi'nde etkisinin çok büyük olacağı tahmin edilen sağanak yağış akabinde de uzmanlar uyarıda bulunuyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarılarda gece yarısı itibarı ile Marmara'da kuvvetli yağışın başlayacağı ve gök gürültüsünün de eşlik edeceği belirtildi. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli'de gece saatleri başlayacak olan yağmurun yerel kuvvetli olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK

Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü son uyarılarını yapmış bulunuyor. Balıkesir ve Tekirdağ arasında sarı kodlu uyarı yapılırken, gök gürültülü sağanak yağışın sıcaklıkları da etkileyeceği tahmin ediliyor. Yağışın Gece saatlerinde İstanbul'a geleceği tahmin edilirken fırtınanın beraberinde soğuk hava dalgasında getireceği uzmanlar tarafından açıklanmış bulunuyor. Bugün 20 derece olan sıcaklığın Yarın sabah saatlerinde 11 12 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.