Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,1%
EURO
33,58 -0,01%
ALTIN
2.005,74 -0,12%

Öğrencilere Akşam Müjdesi! Eğitim Desteği Miktarı 7500 TL'ye Çıkartıldı

Öğrencilere son dakika müjde verildi. Burs ödemeleri 6000 TL'den 7500 TL'ye yükseltildi. İşte Detaylar...

Yayın Tarihi: 13.10.2023 21:41
Güncelleme Tarihi: 13.10.2023 21:41

Öğrencilere Akşam Müjdesi! Eğitim Desteği Miktarı 7500 TL'ye Çıkartıldı

Öğrencilere son dakika eğitim desteği gelişmeleri mevcut. Hayat koşullarının negatif seyrinin devam ettiği günümüzde, öğrenciler de ekonomik zorlukların pençesinde yer alıyor. Hal bu iken, özellikle de üniversite öğrencileri kendilerine sunulan ek fırsatları araştırıyor. Ek masraflarını gidermek konusunda zorluk eken öğrencinin imdadına burslar yetişiyor. Devlet, farklı kalemlerde burs ödemesi yaparken, belediyeler de öğrenim bursu ile alakalı teyakkuza geçmiş bulunuyor. Üniversite öğrencisine eğitim bursu ile alakalı bir belediye daha başvuruların başladığını açıklamış bulunuyor. 

Öğrencilerin yüzünü güldüren yeni burs başvurusu haberi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanmış bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi üniversite burs başvuruları ile alakalı yaptığı açıklamsında, başvuruların başladığını belirtirken, geç kalmamak adına, öğrencinin hemen E*-devlet  hesabına giriş yapıp, başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor. 

Ekim ayı başında üniversitelerde eğitim öğretim hayatı başladı. Kimi öğrenciler ailelerinden uzağa eğitim almaya giderken, kimi öğrenciler de yaşadıkları şehirde eğitimini sürdürmekte. Üniversite öğrencilerine; devletin sunduğu burs imkanlarının yanında, belediye bursları da cazip geliyor. İstanbul'da ikamet eden öğrencilere yönelik başlatılan burs kampanyası ile alakalı araştırmalar da hız kesmeden devam ediyor.

ibb burs başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, üniversite öğrencilerine eğitim desteği verileceği bildirildi. İstanbul'da yaşayan ve eğitim hayatına devam eden öğrencilere karşılıksız olarak 7.500 TL burs ödemesi yapılacağı açıklandı. Hal bu iken İstanbul'da yaşayan 75 bin üniversite öğrencisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim bursu başvurusu araştırmalarına başladı. Başkan İmamoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında geçtiğimiz ay 6.000 TL olarak açıklanan burs ödeme miktarının 7.500 TL'ye çıkartıldığı müjdesini verdi.

İBB ÖĞRENCİ BURSU BAŞVURU ŞARTLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan 7500 TL eğitim bursu desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler başvuru şartlarını merakla araştırıyor. Üniversite öğrencisine burs başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekliliği mevcut iken diğer taraftan başvurmak isteyen öğrencinin İstanbul'da eğitim görüyor olması gerekmektedir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri eğitim desteğinden faydalanabilmektedir. Öte yandan devlet üniversitesinde okuyor olma şartının yanı sıra özel üniversitede okuması durumunda da %100 burslu okuması şartı mevcuttur. Başvurmak isteyen öğrencinin yıl sonu başarı notunun en az 53 olması gerekliliği bulunurken, hanesinin de gelir durumu açısından dar gelirli hane kapsamında onay alması şartı mevcut.

ibb burs başvurusu şartları

İBB EĞİTİM BURSU MİKTARI ARTTIRILDI

Geçtiğimiz ay içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs ödeme miktarı ile alakalı yapılan açıklamada 6.000 TL destek sağlanacağı bildirilmişti. Son dakika Başkan İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu miktarın 7500 TL'ye çıkartıldığı belirtildi. 

EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR

İstanbul'da yaşayan ve eğitim bursundan faydalanmak isteyen üniversite öğrencisinin vakit kaybetmeden İstanbul Büyükşehir Belediyrsi hizmet binalarını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında ise istenen bir kaç evrak mevcuttur. 

- Adli sicil kaydı

- Öğrenci belgesi ve not durumunu gösteren transkript

- Bursluluk belgesi

- Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi, Maaş bordrosu vb.) ... hazırlanıp belediye hizmet binalarına teslimi gerekmektedir.