Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Muğla'da Kafes Operasyonu: Bir çete daha çökertildi

Muğla’da sahte ilanlarla vatandaşları dolandıran ve silah kaçakçılığı yapan Germiciler grubu adlı organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda örgütün lideri Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici de dahil olmak üzere 10 kişi yakalanarak tutuklandı.

Yayın Tarihi: 16.11.2023 10:06
Güncelleme Tarihi: 16.11.2023 10:06

Muğla'da Kafes Operasyonu: Bir çete daha çökertildi

Muğla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların huzur ve güvenliği için durmadan çalışarak, Germiciler grubu adlı organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden sahte otomobil ve ev ilanları vererek vatandaşları dolandıran ve silah kaçakçılığı yapan çetenin lideri Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici de dahil olmak üzere 10 kişi yakalanarak tutuklandı. Çetenin bu yöntemle milyonlarca lira vurgun yaptığı ve çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildiği belirtildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonu sosyal medya hesabından tebrik etti. Suç ve suçlularla mücadelede başarılar imza atan Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerini kutladı.

İçişleri Bakanlığı’ yapılan Kafes Operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Germiciler grubu, internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden otomobil ve ev ilanları vererek vatandaşları kandırdı.

İlanlarda gösterdikleri araç ve evlerin gerçekte kendilerine ait olmadığı, başka kişilerin ilanlarını kopyaladıkları ortaya çıktı.

Bu şekilde çok sayıda kişiden kapora alan çete, paraları dolandırdı. Çetenin bu yöntemle milyonlarca lira vurgun yaptığı belirlendi.

SİLAH KAÇAKÇILIĞI DA YAPIYORLARDI

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, çetenin silah kaçakçılığı da yaptığı tespit edildi. Çetenin ele geçirilen ev ve iş yerlerinde çok sayıda tabancalar, Sahte tapular, Dijital materyaller ile Nakit para ele geçirildi.

Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bakan Yerlikaya, Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerini tebrik ederek, “Muğla’da Düzenlenen "Kafes Operasyonları kapsamında, Elebaşılığını Hakan Germici İsimli Şahsın Yaptığı ve “Germiciler” Grubu Olarak Bilinen Organize Suç Örgütü Çökertildi Operasyonda aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu şüpheli şahıs tutuklandı Organize Suç Örgütlerine, Zehir Tacirlerine, Halkımızın Huzurunu Bozanlara Hayatı Dar Edeceğiz." ifadelerini kullandı.

operasyon