Moda yarışmasıyla ünlünen Nihal ve Bahar Candan kardeşler kara para aklama gerekçesiyle gözaltına alındı

Sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, kara para aklama suçundan gözaltına alındı. Candan kardeşlerin, eski polis memuru Onur Apaydın liderliğindeki çetenin paralarını akladıkları iddia ediliyor.

Moda yarışmasıyla ünlünen Nihal ve Bahar Candan kardeşler kara para aklama gerekçesiyle gözaltına alındı

Son zamanlarda sosyal medya fenomenlerinin kara para akladıkları gerekçesiyle sık sık gündeme geliyorlar. Bu kapsamda sosyal medya fenomenleri, kara para aklama suçundan birer birer gözaltına alınıyor. Son olarak, moda yarışmasıyla ünlü Candan kardeşler, eski polis memuru Onur Apaydın liderliğindeki çetenin paralarını akladıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Bu operasyon,  kara para aklama akladıkları gerekçesiyle tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının  ardından geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale yoluyla sözde ucuza araç sattıklarını beyan eden şüphelilerin, ağlarına düşürdükleri kişilere ucuz araç satışı yaparak güven kazandıklarını, bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıklarını belirledi.

3 kişiden yaklaşık 10 milyon lira toplayan şüphelilerin ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslimi sağlamadıkları tespit edildi.

Teknik ve fiziki takip sonucunda 6 şüpheli, 3 Mayıs’ta yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden çete lideri eski polis memuru Onur Apaydın’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Polis ekipleri, çalışmalarına devam ederken, katıldıkları bir moda programıyla isimlerini geniş kitlelere duyuran Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, söz konusu çetenin paralarını akladıkları iddia edildi. Candan kardeşlerin, çete lideri Onur Apaydın ile yakın ilişki içinde oldukları ve kendilerine verilen paraları lüks hayatlarını sürdürmek için harcadıkları iddia edildi. Candan kardeşlerin, çetenin paralarını aklamak için sahte fatura ve belge düzenledikleri de ileri sürüldü.

OPERASYONDA 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine ekipler bu sabah, Nihal Candan, Aleysa Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam’a yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerin, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.