Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

MİT’ten terör örgütü PKK’ya ağır darbe: Yeşil kategoride aranan sözde sorumlu terörist SİHA ile etkisiz hale getirildi

MİT, terör örgütü PKK/KCK’nın sözde sorumlularından Sebahat Ormanlı’yı, silahlı insansız hava aracı (SİHA) operasyonuyla etkisiz hale getirdi. Ormanlı, Türkiye’de orman yangınları çıkarılması ve şehirlerde kundaklama faaliyetleri yürütülmesi amacıyla teröristlere talimatlar veriyordu.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 11:37
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 11:37

MİT’ten terör örgütü PKK’ya ağır darbe: Yeşil kategoride aranan sözde sorumlu terörist SİHA ile etkisiz hale getirildi

MİT, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. MİT, terör örgütünün Kadın Gençlik Topluluğu’nun (KJCK) 18 üyesinden biri ve sözde sorumlularından “Mizgin Guyi” kod adlı terörist Sebahat Ormanlı’yı, silahlı insansız hava aracı (SİHA) operasyonuyla etkisiz hale getirdi.

ORMAN YANGINLARI VE KUNDAKLAMA TALİMATI VERİYORDU

MİT’in yaptığı istihbarat çalışmaları sonucu, terörist Ormanlı’nın Türkiye’de orman yangınları çıkarılması ve şehirlerde kundaklama faaliyetleri yürütülmesi amacıyla KJCK üyelerine talimatlar verdiği tespit edildi.

Ormanlı, ayrıca metropollerde saldırı talimatı verdiği belirlenen PKK/KCK’nın sözde sorumlularından biriydi.

Terör Arananlar Listesi’nde "yeşil kategori"de yer alan terörist Ormanlı’nın etkisiz hale getirilmesi kararı alındı.

SİHA OPERASYONUYLA VURULDU

MİT, terörist Ormanlı’nın Irak’ın kuzeyinde faaliyet gösterdiğini belirledi. Ormanlı, intikal halindeyken SİHA operasyonuyla vurularak etkisiz hale getirildi.

Terörist Ormanlı, 2012’de örgütün kırsal kadrolarına katılmıştı. Irak’ın kuzeyine geçtikten sonra örgüt içinde faaliyetlerini sürdüren Ormanlı, daha sonra Suriye’ye geçerek örgütün sözde kadın gençlik yapılanması sorumlusu olmuştu. 2022’den itibaren Irak’ın Süleymaniye kentinde örgütün KJCK yapılanmasında sözde sorumlu olarak faaliyet yürütmeye başlamıştı.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Silahlı güçler terör örgütü PKK ve onun uzantılarına yönelik operasyonlarımız devam ediyor. Halkın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışıyor.

Terörle mücadelede başarılı operasyonlarına imza atan silahlı güçler, terörle mücadelede kahramanca mücadele ediyor. Terör örgütünü inlerinde vuruyor. Terör örgütünün finans kaynaklarını kurutuyor. Terör örgütünün elebaşlarını yakalıyor. Terör örgütünün yurt içi ve yurt dışı yapılanmasını çökertiyor. Terör örgütünün halkımızı korkutmasına izin vermiyor.