Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

MİT’ten PKK’ya büyük darbe: Sözde cephane sorumlusu öldürüldü

MİT terör örgütlerine yönelik operasyonlarına devam ediyor. MİT, Irak’ın kuzeyindeki Duhok kırsalında, terör örgütü PKK’nın sözde cephane sorumlusu “Ruken Zilan” kod adlı Zeynep Sevim’i etkisiz hale getirdi. Sevim’in, güvenlik güçlerine karşı eylem hazırlayan teröristlerin cephane ihtiyaçlarını karşıladığı ortaya çıktı.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 10:58
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 10:58

MİT’ten PKK’ya büyük darbe: Sözde cephane sorumlusu öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. MİT, Irak’ın kuzeyindeki Duhok kırsalında, terör örgütü PKK’nın sözde cephane sorumlusu “Ruken Zilan” kod adlı Zeynep Sevim’i etkisiz hale getirdi.

TERÖRİSTİN PLANLARI BOZULDU

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, MİT’in düzenlediği operasyonda, terörist Sevim’in, güvenlik güçlerine karşı eylem hazırlığında olan örgüt mensuplarının cephane ihtiyaçlarını karşılamak için planlama yaptığı öğrenildi.

Teröristin, PKK/KCK kırsal kadrosuna 2014’te katıldığı, 2016’da Irak’ın kuzeyindeki Metina’da, 2017’de Gara’da, 2019’da Avaşin’de güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilen eylemlerde örgüt mensuplarının lojistik ihtiyaçlarını karşıladığı, Pençe-Kilit harekatındaki güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilecek eylemlerin sözde cephane sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

KARDEŞİ DE ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

Terörist Sevim’in kardeşi “Zilan Ruken” kod adlı Fatma Sevim de 2012’de Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilmişti.

MİT, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını, yurt içi ve yurt dışında gece gündüz demeden sürdürüyor.

MİT, son bir yılda, terör örgütü PKK’nın sözde yöneticileri ve üst düzey sorumlularından 40’tan fazla teröristi etkisiz hale getirdi.

 MİT, terör örgütü PKK’nın finans kaynaklarını da kuruttu. MİT, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile koordineli bir şekilde yürütüyor. TSK, terör örgütü PKK’nın yurt içi ve yurt dışındaki inlerine yönelik Pençe, Kıran, Şimşek, Yıldırım ve Fırat Kalkanı harekatlarıyla teröristleri etkisiz hale getiriyor. TSK, son bir yılda, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda binden fazla teröristi etkisiz hale getirdi.

MİT ve TSK, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını, halkın desteği ve güveniyle sürdürüyor. Türk milleti, terör örgütü PKK’ya karşı birlik ve beraberlik içinde duruyor. Türk milleti, terör örgütü PKK’nın kirli emellerine ve yalan propagandalarına asla prim vermiyor.