Bist 100
10.643,58 3%
DOLAR
32,21 -0,22%
EURO
35,12 -0,22%
ALTIN
2.492,01 1,55%

MİT’ten nokta atışı operasyon! PKK’nın toplumsal alan sorumlusu öldürüldü

MİT, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK’nın toplumsal alan sorumlusu olarak faaliyet gösteren “Jiyan Mardin” kod isimli Gülsüme Doğan’ı nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Terörist Doğan, örgüte finans ve kadro sağlama, bölge halkını haraca bağlama ve reşit olmayan çocukları örgüte katma gibi eylemlerde bulunuyordu.

Yayın Tarihi: 20.11.2023 14:38
Güncelleme Tarihi: 20.11.2023 14:38

MİT’ten nokta atışı operasyon! PKK’nın toplumsal alan sorumlusu öldürüldü

Türkiye, terör örgütü PKK/KCK’ya karşı mücadelesini sürdürüyor. MİT, Irak’ın kuzeyinde kurduğu istihbarat ağı sayesinde, örgütün üst düzey yöneticileri ile yakın ilişki içerisinde bulunan ve toplumsal alan sorumlusu olarak faaliyet gösteren “Jiyan Mardin” kod isimli Gülsüme Doğan’ı nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

2006’DA KATILDIĞI ÖRGÜTTE YÜKSELDİ

“Jiyan Mardin” kod isimli Gülsüme Doğan, 2006 yılında katıldığı PKK/KCK’nın kırsal kadrolarında yükselerek örgüt üst düzey yöneticileri ile yakın ilişki içerisine girdi.

Terörist Doğan, aldığı talimatlar doğrultusunda, bölge halkını vergilendirme adı altında haraca bağladığı, toplanan parayı da güvenlik güçlerimize yönelik saldırı gerçekleştirecek kadro temini çalışmalarında kullandığı ve örgüte lojistik destek sağladığı MİT tarafından tespit edildi.

ÇOCUKLARI ÖRGÜTE KATMAYA ÇALIŞIYORDU

MİT’in son dönemde yürüttüğü başarılı operasyonlar neticesinde, örgüt kadrolarındaki çözülme hızlandı.

 Örgüte yeni militanlar kazandırmak için PKK/KCK üst düzey yöneticileri “Jiyan Mardin” kod adlı Gülsüme Doğan’ı görevlendirdi.

Terörist Doğan, verilen talimat üzerine, örgüte militan temin etme faaliyetleri kapsamında reşit olmayan çocukların örgüte katılması yönünde de çalışmalar yürütmekteydi.

ÖZEL EKİP TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

MİT mensuplarına bağlı saha ajanlarınca faaliyetleri adım adım izlenen Gülsüme Doğan’a yönelik MİT tarafından, örgütün finans ve kadro temini faaliyetlerine darbe vurmak maksadıyla en uygun anda operasyon gerçekleştirme kararı verildi.

MİT, Doğan’ın etkisiz hale getirilmesi için özel eğitimli ajanlarını sahaya sürdü. Saha ajanlarınca devam eden çalışmalar neticesinde MİT tarafından, Jiyan Mardin kod isimli Gülsüme Doğan’ın yerinin tespit edilmesi akabinde, nokta operasyonla beraberindeki terörist ile birlikte etkisiz hale getirildi.

MİT, bu operasyonla terör örgütüne gözdağı vererek, Türkiye’nin terörle mücadelesinde kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi.