Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

MİT'ten nokta atışı! Kahramanlar-32 Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin’in Dargeçit ilçesinde düzenlenen Kahramanlar-32 Operasyonu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın kırmızı listesinde yer alan “Rodi Hayri” kod adlı Orhan Elma adlı terörist ile birlikte bir terörist daha etkisiz hale getirildi. Orhan Elma, 5 kişinin şehit olduğu, 12 kişinin yaralandığı 4 ayrı terör saldırısının emrini veren isim olarak biliniyordu.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 10:17
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 10:17

MİT'ten nokta atışı! Kahramanlar-32 Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi

Silahlı güçlerinin terörle mücadelesi kararlıkla devam ediyor. Terör örgütlerine göz açtırmayan Silahlı güçler yeni bir başarıya imza attı.  Mardin’de düzenlenen Kahramanlar-32 Operasyonu’nda, terör örgütü PKK’nın kırmızı listesinde yer alan ve 5 kişinin şehit olduğu 4 ayrı saldırının emrini veren “Rodi Hayri” kod adlı Orhan Elma adlı terörist ile birlikte bir terörist daha öldürüldü. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı ve teröristlerin kendilerini patlattığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Mardin İl Jandarma Komutanlığınca, Dargeçit’te 2 teröristin bulunduğu aracın takibe alındığını belirtti.

Aracın bir akaryakıt istasyonunda park halinde olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon başlatıldığını kaydeden Yerlikaya, “Zırhlı araçlarımız, teröristlerin olduğu araca yaklaştığı esnada, araç içerisinden zırhlı araçlarımıza ateş açılmış, müteakiben yaşanan çatışma sonrasında kaçamayacağını anlayan 2 terörist kendilerini patlatmışlardır.” dedi.

operasyon

Yerlikaya, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin kırmızı kategoride aranan Orhan Elma olduğunu, diğerinin kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Orhan Elma’nın, 2’si güvenlik görevlisi 5 kişinin şehit olduğu, 10’u güvenlik görevlisi 12 kişinin yaralandığı 4 ayrı terör saldırısının talimatını verdiğini söyleyen Yerlikaya, “Şükürler olsun ki şehitlerimizin kanı yerde kalmadı.” diye konuştu.

Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren jandarma birliklerini tebrik ederek, terör ve işbirlikçilerine yönelik operasyonların aralıksız devam edeceğini vurguladı. Yerlikaya’nın paylaşımında, operasyona ilişkin görüntüler de yer aldı.