Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Mikro İfade Uzmanından Psikopatları Tanıma Yöntemi

Bir beden dili ve mikro ifade uzmanı, psikopatların gözlerinin akını göstermeye bayıldıklarını ve bu yüzden korku veya şok ifadelerini taklit ettiklerini söylüyor. Bu bakış, psikopatlığın bir işareti olabilir.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 10:20
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 10:20

Mikro İfade Uzmanından Psikopatları Tanıma Yöntemi

Bir Psikopatı Gözünden Tanıyın

Yüz kaslarının duygulara göre değişen 10 bin farklı kombinasyonunu sayısal olarak kodlama yeteneğine sahip bir beden dili ve mikro ifade uzmanı, belli bir bakışın, bir kişinin psikopat olabileceğinin bir göstergesi olabileceğini söylüyor.

“Mikro ifadeleri okuma” konusunda uzman olduğunu belirten Annie Sarnblad, insanların yüzündeki "bilinçaltı sızıntıları"nı görünür kıldığını iddia ediyor.

Sarnblad, aynı zamanda “yalan dedektörü” olarak da tanımlıyor kendisini. Çünkü insanların yüz ifadelerini temel yüz hareketlerine indirgeyen “Yüz Eylem Kodlama Sistemi (FACS)” sertifikasına sahip. Bu sistem sayesinde, insanların yüzünü buruşturma, kaş çatma, dudak büzme veya sırıtma gibi 10 bin farklı kas hareketini sayısal olarak kodlayabiliyor.

Mikro İfade Uzmanından Psikopatları Tanıma Yöntemi

Psikopatların Ortak Özellikleri

The School of Greatness adlı podcast’e konuk olan Sarnblad, psikopatların nasıl tanınabileceğini ve mikro ifadeler hakkındaki bilgisini paylaştı.

“GÖZLERİNİN AKINI GÖSTERMEYİ SEVERLER…” diye başladı Sarnblad.

“Bir şeyden korktuğumuzda veya şaşırdığımızda, üst göz kapaklarımızı yukarı kaldırırız. İnsanlar sadece korku veya şok yaşadıklarında gözbebeklerini büyütürler. Normalde üst göz kapaklarımızı geri çekip orada tutmayız. Ama psikopatlar, gözlerinin akını mümkün olduğunca göstermeye bayılırlar…”

Mikro İfade Uzmanından Psikopatları Tanıma Yöntemi

Beden dili uzmanı şöyle devam etti:

“Ted Bundy’ye (seri katil), Hitler’e, okul saldırganlarına bakın. Korkunç ve vahşi suçlar işleyen kişilerin internetten bulabileceğiniz fotoğraflarına bakın. Çoğunda göz kapaklarını yukarı kaldırdıklarını ve gözlerinin akını sergilediklerini görürsünüz…”